РФ змінила стратегію масованих ударів по енергетичній інфраструктурі України, — Омельченко

Ілюстративне фото: thepage.ua

Росія змінила стратегію завдання масованих ударів по енергетичній інфраструктурі України. Про це сьогодні, 27 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

“Росія змінила стратегію завдання ракетних й дронових ударів порівняно з минулим роком. Якщо, нагадаємо, торік було завдано масових ударів по всій території України, по суті, по всіх об’єктах енергетики України, включно з нафтопереробним заводом, підстанціями, генерацією. Тільки на одну теплову електростанцію припало понад 16 атак російських дронів та ракет. Цього року стратегія змінилася. Вони б’ють точково, в основному по прифронтових енергооб’єктах. Насамперед це стосується теплових електростанцій, підстанцій компанії “Укренерго”, а також ми бачили, що були удари в Дніпропетровському регіоні на одній із теплових станцій, також на підстанції компанії “Укренерго”, від яких залежить робота стратегічних підприємств, зокрема й енергетичних”, — сказав він.

Омельченко наголосив, що Україна досить ефективно справляється з цією проблемою, хоча в окремих містах, на окремих підприємствах у цьому плані є дуже серйозні проблеми.

“Буквально вчора чи позавчора сталася атака на одну з теплових електростанцій. Було поранено 9 енергетиків. Це прикордонний район у нас. Але загалом завдяки протиповітряній обороні, завдяки тому, що енергетичні об’єкти зміцнилися, де могли, не змогло все це призвести до колапсу української енергетики, на що Росія розраховувала”, — сказав директор енергетичних програм Центру Разумкова.

За його інформацією, на сьогодні Україна експортує електричну енергію.

“Учора було ухвалено рішення ENTSO-E — це оператор енергетичних систем Європейського Союзу — збільшити десь на 100 мегаватів за потужністю можливість експорту електричної енергії з України до Європейського Союзу. І ми бачимо, що зараз у нас уже експорт електричної енергії перевищує імпорт. Хоча, треба сказати, наголосити, у прифронтовій зоні вкрай складна ситуація на об’єктах — і на підстанціях “Укренерго”, і на теплових електростанціях, а також на підстанціях великих промислових підприємств”, — зазначив Омельченко.

Читайте також: Росія не полишає спроб використовувати енергетику як зброю (ВІДЕО)

Прямий ефір