РФ використовує Запорізьку АЕС як “ядерний щит” — Держсекретар США

Держсекретар США Ентоні Блінкен назвав дії Росії на Запорізькій атомній електростанції “вершиною безвідповідальності”. Він звинуватив Москву у використанні станції як “ядерний щит” при атаках на українські сили. Про це повідомляє Reuters із посиланням на заяву Блінкена після переговорів ООН у Нью-Йорку щодо нерозповсюдження ядерної зброї.

За словами держсекретаря, якщо раніше РФ прикривалася “живим щитом” із мирних жителів тимчасово окупованих територій, то тепер країна-агресор пішла далі та ховається за “ядерним щитом”.

“Звичайно, українці не можуть відкрити вогонь у відповідь, інакше станеться жахлива аварія на АЕС”, – заявив він.

За словами Блінкена, Міжнародному агентству з атомної енергії (МАГАТЕ), органу ООН із атомної енергії, має бути надано доступ до станції.

“Якщо на Запорізькій атомній електростанції в Україні станеться аварія, ми не звинувачуватимемо у цьому стихійне лихо. Ми відповідатимемо лише перед собою”, – наголосив він.

Представники країни-агресора на переговорах щодо нерозповсюдження ядерної зброї заявили, що їхні дії на Запорізькій АЕС нібито “аж ніяк не підривають ядерну безпеку України і не перешкоджають нормальній роботі атомної електростанції“.

Нагадаємо, державний секретар США Ентоні Блінкен під час виступу на конференції країн-учасниць Договору про нерозповсюдження ядерної зброї заявив, що Сполучені Штати можуть застосувати ядерну зброю лише за надзвичайних обставин.

Експорт українського зерна стартував, але поки що рано говорити про повноцінний успіх – Зеленський

НАТО посилює оборону в країнах Балтії — роль Альянсу у війні Росії проти України

Читайте також: Кремль втрачає позиції: як санкції за війну в Україні поступово руйнують економіку Росії

Прямий ефір