РФ утилізує ракети С-300 з вичерпаним терміном зберігання, обстрілюючи житлову інфраструктуру України, — Снєгирьов

Росія застосувала ракети КN 23 та С-300 для удару по Селідовому. Фото: dn.npu.gov.ua

Росія, замість утилізації ракет С-300 з вичерпаним терміном придатності, використовує їх для обстрілу житлової інфраструктури в Україні. Про це сьогодні, 18 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов.

“Саме прифронтові території обстрілюються Росією з використанням ракет С-300. Це зенітно-ракетний комплекс, модифікований для нанесення удару по наземних цілях. Дальність ураження до 350 кілометрів. У чому небезпека? Це аеробалістична траєкторія. Тобто ракети можуть збивати тільки Patriot або SAMP/T”, — сказав він.

Аналітик зазначив, що кількість систем Patriot обмежена, і в цьому полягає основна проблема.

“Ключове рішення наших стратегічних партнерів — подальше надання, насамперед ППО, здатних ефективно протидіяти саме аеробалістичним цілям”, — наголосив Снєгирьов.

Він також вказав на те, що у Росії залишається запас близько 2 000 ракет С-300.

“Росія вирішує для себе питання утилізації цих ракет саме шляхом масового обстрілу території України. Йдеться про те, що у них закінчився термін зберігання — 30 років. Тому Росія, замість того, щоб їх утилізувати, відповідно, вирішила використати їх як засіб для завдання ракетних ударів, насамперед по житловій інфраструктурі українських міст”, — резюмував Дмитро Снєгирьов.

Читайте також: Вижили після терористичного ракетного удару РФ: історія одеських рятувальників (ВІДЕО)

Прямий ефір