РФ доводиться бити “Кинджалами” по трансформаторах, коли планувалося — по центрах ухвалення рішень, — Ігнат

МіГ-31К із ракетою "Кинджал". Фото: focus.ua

Росіяни мають до півсотні гіперзвукових ракет типу “Кинджал”. Вони створювалися для ураження винятково значущих цілей, зокрема — центрів ухвалення рішень. Однак минулої масованої ракетної атаки російські окупанти спрямували “Кинджали” по енергетичній інфраструктурі України. Про це сьогодні, 12 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив речник Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

“Кинджал” — це аеробалістична ракета. Тобто їй не потрібно підніматися самостійно вгору, витрачати на це паливо тощо. “Кинджал” у верхні шари атмосфери підіймає винищувач МіГ-31К, там розріджене повітря, що означає менший опір для ракети. Так, набираючи величезну швидкість, вона летить униз за балістичною траєкторією. Це робить її невразливою для наших засобів протиповітряної оборони. Чи зможе збивати “Кинджал” зенітно-ракетний комплекс Patriot PAC-3? Потрібно дивитися на практиці”, — сказав він.

За заявами країни-агресора РФ, швидкість “Кинджала” може досягати — 14 800 км/год. І хоча Ігнат вважає, що швидкість ракети насправді менша за заявлену, однак вони все одно становлять серйозну небезпеку для України.

“З хороших новин те, що їх дійсно небагато: близько 50 цих ракет. Вони берегли їх для крайніх випадків ураження, наприклад, центру ухвалення рішень тощо. Але, як бачимо, однією з важливих цілей у них стали трансформатори”, — зазначив він.

Він додав, що Україна очікувала, а Росія готувалася до масованого ракетного удару 23-24 лютого — річниці повномасштабного вторгнення і дня радянської армії, однак ракетний обстріл стався 9 березня.

“Їм потрібен був результат, деякого вони домоглися, використовуючи “Кинджали”. Як бачимо, ми збиваємо крилаті ракети досить-таки непогано, а їм потрібен результат із пропагандистською метою. Тому що [після обстрілу] настільки піднялася риторика в цих пропагандистських каналах, що там це вже “акт возмездия”, “горит вся Украина” і показують одні й ті самі кадри з різних ракурсів. Ну от хотіли показати внутрішній аудиторії, що такий ось “акт возмездия” за невдачі на фронті, потрібно ж якось годувати власний народ, локшини на вухах не вистачало їм вже”, — наголосив Юрій Ігнат.

Читайте також: Ставка на “Кинджали”: нову тактику ракетних обстрілів України з боку РФ проаналізували експерти

Прямий ефір