РФ домагається припинення вогню, перемир’я і переговорів щодо питання війни в Україні: чотири сигнали назвав Піонтковський

Андрій Піонтковський. Фото: delfi.lt

Останнім часом активно поширюються чутки про двійників, а також смерть президента Російської Федерації Володимира Путіна. Очевидно, що Кремль маніпулює сакральністю особистості диктатора. Після появи чуток про смерть глави РФ відбулося чотири події, які підтверджують, що Росія домагається припинення вогню, перемир’я і переговорів щодо питання війни в Україні. Про них сьогодні, 2 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів журналіст і політичний діяч Андрій Піонтковський.

“Крім антисемітизму, я, наприклад, помітив дуже серйозні зміни в політичній сфері. Буквально в останні два-три дні я нарахував чотири сигнали, що виходять від російської влади, які говорять про те, що вони відчайдушно домагаються припинення вогню, перемир’я і переговорів”, — сказав він.

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко 27 жовтня заявив про необхідність якнайшвидшого початку мирних переговорів щодо конфлікту в Україні без попередніх умов. Експерт упевнений, що такі заяви Лукашенко міг зробити тільки за вказівкою Кремля.

“Перше — несподівана заява Лукашенка. Він заявив, що війна зайшла в опозиційну стадію. Патова ситуація. Ніколи б Лукашенко не дозволив собі самостійно це заявити. Такий сигнал він міг дати тільки на замовлення Кремля”, — зазначив політичний діяч.

Путін 26 жовтня зустрівся з лідером опозиційної партії “Яблоко” Григорієм Явлінським. Головною темою обговорення нібито була “необхідність угоди про припинення вогню в Україні”.

“Друге — абсолютно несподівана зустріч Путіна з Григорієм Олексійовичем Явлінським. Комюніке, оголошене для обговорення — питання про припинення вогню. Вся політична платформа Явлінського складається з одного пункту — припинення вогню”, — сказав Піонтковський.

Міністр оборони Сергій Шойгу не спроста зробив заяву 30 жовтня на форумі “Сяншань” у Пекіні (КНР) про те, що існує необхідність врегулювання війни в Україні та співіснування Росії із Заходом.

“Тепер третє. Шойгу абсолютно несподівано сказав, що вже дозріла можливість обговорення постконфліктної ситуації в Україні та співіснування разом із Заходом”, — зазначив журналіст.

Також він підкреслив, що до цього списку можна зарахувати й опитування російського центру вивчення громадської думки “Левада-центр”, який опублікував результати опитування, де явно наголошується на відсутності підтримки росіянами війни в Україні, а також на зниженні рейтингу Путіна.

“Четвертий — центр вивчення громадської думки “Левада-центр”, який не пікне жодної цифри без санкції Кремля, заявив, що 70% населення Росії схвалили б припинення війни, а 30% з них — навіть якби це означало повний відхід з окупованих територій. Значить, потрібно було Кремлю повідомити, що рекордно впала підтримка Путіна”, — констатував він.

Читайте також: “Путін себе все гірше й гірше контролює”: послаблення карантинних умов перед зустріччю з Путіним проаналізував Галлямов

Прямий ефір