Резонансні заяви Макрона: як Європа розкритикувала лідера Франції (ВІДЕО)

Еммануель Макрон і Сі Цзіньпін. Скріншот: uatv.ua

Президент Франції Еммануель Макрон після візиту до Китаю зробив низку заяв щодо США, Тайваню та України. Зокрема, в інтерв’ю журналістам він заявив, що Європа має зменшити свою залежність від США та не дозволити залучити себе до американо-китайського протистояння щодо Тайваню. А також — що європейці не можуть розв’язати кризу в Україні. Ці коментарі французького лідера спричинили обурення у країнах Заходу, інформує FREEДОМ.

Заяви Макрона про те, що Європа має будувати “стратегічну автономію”, не наслідувати у всьому США і не дати себе втягнути у кризи, які не є європейськими, викликали неабиякий резонанс.

“Ось це момент травми. Франція завжди відчувала себе провідною країною, і раптом вона з другої половини 20-го століття перестала такою бути, хоча повністю залишається у складі глобального заходу. Мабуть, це одна із причин, чому робляться такі заяви. Наприклад, була французька пропозиція у двохтисячні роки створити військовий союз, лише західноєвропейський, який має бути певною альтернативою для НАТО. Тобто причина у бажанні визначати порядок денний, зокрема для ЄС”, — каже політолог Дмитро Левусь.

Низка дипломатів і парламентарів США і Європи критикували слова Макрона про те, що Європі варто дистанціюватися від напруженості у відносинах Вашингтона і Пекіна через ситуацію з Тайванем. У Чехії політики звинуватили Макрона у підриві трансатлантичних відносин.

“За словами Макрона, ми повинні протистояти тиску, щоб зменшити нашу залежність від Сполучених Штатів та не бути залученими до конфронтації між Китаєм та США через Тайвань. Цілком ганебно і неправильно. З іншого боку, Європа має протистояти тиску зовсім іншого типу та збалансувати силу Китаю зі США”, — сказав Марек Женішек, голова Комітету із закордонних справ Парламенту Чехії.

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що ЄС “не може бути байдужим” до ситуації навколо Тайваню. Вона наголосила, що тісна взаємодія з партнерами на зразок США буде вирішальною у зіткненні із загрозами безпеці, наприклад, з Росією.

“Ми ніколи не повинні забувати про ширшу картину. Перед російською агресією ми, європейці, можемо розраховувати на солідарність інших партнерів по всьому світу. Солідарність ніколи не має бути вулицею з одностороннім рухом. Наші партнери мають можливість розраховувати на нас. Особливо це стосується Індо-Тихоокеанського регіону”, — сказала Бербок.

Президенти Сполучених Штатів та Франції провели телефонну розмову, про це повідомили пресслужби Білого дому та Єлисейського палацу. У заявах було зазначено, що обидва лідери підтвердили свою непохитну підтримку України на тлі жорстокої агресії Росії.

Читайте також: Франція прагне підвищити свою роль у ЄС: міжнародну активність Макрона прокоментував політолог

Як повідомлялося, президент Франції Еммануель Макрон після зустрічі з главою КНР Сі Цзіньпіном висловив думку, що Європа повинна зменшити свою залежність від Сполучених Штатів Америки й не втягуватися в конфронтацію між Китаєм і США через Тайвань. Пропозицію Макрона в Євросоюзі сприйняли неоднозначно.

Читайте також: Загроза для Кремля: чи перейде Китай на бік Америки — прогноз Мацуки

Прямий ефір