Ревальвація рубля суворо суперечить військовим завданням, тому що РФ не вистачатиме грошей для фінансування війни, — Пономарьов

Ілля Пономарьов. Фото: apostrophe.ua

У Російській Федерації буде штучно знижено курс долара до 80 руб. за допомогою валютної інтервенції Центрального банку. Усе це призведе до того, що курс завалиться через те, що не буде чим фінансувати війну, а це, зі свого боку, призведе до зростання інфляції та краху економіки загалом. Таку думку сьогодні, 23 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив творець телеканалу “Утро Февраля”, колишній депутат Держдуми РФ Ілля Пономарьов.

“В умовах відриву російської економіки від міжнародної, що зараз існує, маніпуляції з курсом коштом інтервенцій Центрального банку цілком можливі. Ревальвація (підвищення курсу національної валюти щодо валют інших країн, — ред.) рубля суворо суперечить військовим завданням, тому що РФ просто не вистачатиме грошей для того, щоб фінансувати війну. Як завжди, за це розплатяться прості громадяни. Тобто Путін звітуватиме про зміцнення рубля, а насправді його буде досягнуто коштом соціальних допомог. Але немає жодного сумніву, що курс впаде, коли його перестануть тримати штучно. Просто тому, що на ті долари, які надходять до Росії, потрібно надрукувати набагато більше рублів для того, щоб фінансувати військові завдання”, — пояснив він.

У країні зросла кількість угод у неконвертованих валютах, що теж згубно впливає на економіку Росії, наголосив Пономарьов.

“Велика кількість угод у Росії перейшла на прямі угоди у валютах так званих дружніх країн — в юанях, рупіях тощо. Це для російської економіки погано, тому що вона отримує неконвертовану валюту за цілком собі конвертовані природні багатства. Таким чином Путін намагається вирішувати свої геополітичні завдання. Уся ця банда просто веде країну в очевидний глухий кут, і ці маніпуляції з курсом — це один із проявів цього”, — резюмував він.

Читайте також: Військова економіка РФ замінила мирну: як Москва переорієнтує бюджет (ВІДЕО)

Прямий ефір