Ресоціалізація українських захисників через підтримку бізнес-ініціатив — як це працює (ВІДЕО)

Скриншот: uatv.ua

За оцінкою Міністерства у справах ветеранів України, після закінчення війни понад 4 мільйони українських військовослужбовців потребуватимуть реабілітації та ресоціалізації. На величезний виклик, який стоїть перед державою, Україна почала системно відповідати вже зараз: колишніх та чинних військових повертають до мирного життя, зокрема, підтримуючи підприємницькі ініціативи, повідомляє FREEДОМ.

Піцайоло Олександр на камеру передає привіт батькові — чинному військовослужбовцю Збройних сил України. Поки він на війні, хлопець навчається готувати піцу.

“Піца — шинка та гриби. Сюди додається томатна основа, соус пілатті, моцарелла, шинка та гриби”, — розповідає піцайоло про страву.

Робота у піцерії для Олександра не лише заробіток. У закладі весь колектив — військовослужбовці, їхні родичі та близькі люди. Тому на роботі хлопець — серед людей, які його розуміють.

“Емоції лише позитивні. Я вважаю, що в цей складний час кожен має допомагати чим може. Ми допомагаємо, і це викликає приємні емоції… Наша мережа займається допомогою: ми допомагаємо військовим. Періодично відвозимо піци на передові позиції”, — говорить піцайоло Олександр.

Власник Veterano Pizza в Одесі запевняє: саме повторна соціалізація ветеранів є головним завданням цього бізнесу. Завдяки піцерії, колишні військові та їхні близькі звикають до мирного життя.

“Однією з головних ідей створення Veterano Pizza було те, щоб ветерани могли зробити продукт, який матиме попит. І вони могли довести самі собі, що вони здатні. І можуть творити”, — пояснює власник піцерії Олександр Голопателюк.

Олександр — чинний військовослужбовець. Для нього заняття бізнесом — також своєрідна реабілітація. До того ж у ветеранському бізнесі цілком відчувається підтримка держави.

“Треба наголосити на спрощеній системі оподаткування. І сьогодні всі бізнесмени, якщо на спрощеній системі, вони мають певні пільги. Наприклад, підприємець третьої групи, якщо раніше платив 5%, то зараз платить 2%, тому що війна”, — каже Олександр Голопателюк.

За даними Міністерства у справах ветеранів України, лише на Одещині понад 600 колишніх та чинних військовослужбовців користуються допомогою держави для ведення власного бізнесу. Держава допомагає їм розвивати свою справу з нуля, як фінансово, так і навчаючи.

“Ми створили український ветеранський фонд як державну установу, яка підтримує різні проєкти. Один із цих проєктів — підтримка ветеранських підприємницьких ініціатив. Минулого року ми провели 3 конкурси з підтримки ініціатив підприємців-ветеранів на півмільйона та мільйон гривень. Це є достатня кількість грошей, щоб розвивати бізнес”, — зазначила міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна.

У планах українського ветеранського фонду — сприяти відкриттю тисяч нових ветеранських підприємств по всій країні. Для цього держава готова шукати й гроші, й інші методи підтримки бізнесу.

Читайте також: Тиждень роботи з фахівцями — й назад на фронт: центр психологічної допомоги для бійців ЗСУ працює під Харковом (ВІДЕО)

Прямий ефір