Рейди на трудових мігрантів: у РФ поліцейські не церемоняться (ВІДЕО)

Трудові мігранти в Росії. Фото: ТАСС

Російська влада все активніше намагається поповнити лави армії трудовими мігрантами з Центральної Азії. На них влаштовують рейди чи облави нерідко із застосуванням насильства. Їх прямо з вулиці відвозять до військкоматів і там за допомогою погроз та побоїв змушують підписати контракти з Міністерством оборони РФ. У разі категоричної відмови загрожують тюремним ув’язненням. І новорічної ночі силовики масово затримували мігрантів. У центрі Москви перевіряли документи, а потім відвозили людей у відділення, інформує FREEДОМ.

У ніч проти 1 січня 2024 року в Москві проводили затримання мігрантів. Їх забирали під приводом, нібито “пошук правопорушень у базі”. Серед них виявився таджик у новорічному костюмі.

У новорічну ніч масові затримання мігрантів пройшли й у Санкт-Петербурзі біля станції метро “Гостинний двір”. Затримано щонайменше 50 осіб, передають російські Telegram-канали. Як повідомили журналісти, поліцейські забирали в автобуси, зокрема й дітей. Усіх відвезли до відділення для подальшого розгляду.

“Біля “Адміралтейської” також відбуваються затримання мігрантів. Від станції виїхало щонайменше два автобуси із затриманими мігрантами. Затримання не такі масові, як біля “Гостинного двору” — поліцейські підходять до людей у черзі на огляд біля “Палацової площі” та по одному відводять до автобусів”, — із повідомлення видання “Бумага” у Telegram.

У середині грудня 2023 року в Єкатеринбурзі в ТЦ “Грінвіч” кілька десятків силовиків у масках — співробітники Слідчого комітету, військові, поліцейські — а також активісти “Руської громади” влаштували облаву на мігрантів, повідомляють місцеві ЗМІ. У ході рейду затримали 16 людей. Як стверджують джерела, вони взяли аналіз ДНК і вручили повістки у військкомат. А у Челябінську вперше суд позбавив громадянства іноземців: двох молодих чоловіків за ухилення від військового обліку.

“Поліція в Челябінську досягла рішення суду про припинення громадянства двох братів, які приїхали до Росії з країни ближнього зарубіжжя і ухилилися від військового обов’язку. Тепер чоловіки мають виїхати з країни, інакше їх депортують, повідомили нам у пресслужбі головного управління МВС Росії у регіоні”, — з повідомлення ТАРС.

У Петербурзі присягу під час вступу в російське громадянство поєднали з постановкою на військовий облік. 11 чоловікам, що присягнули — вихідцям з країн ближнього зарубіжжя, представники військкоматів за участю керівництва військового слідчого відділу РФ за Петербурзьким гарнізоном, вручили повістки.

2023 рік запам’ятається росіянам як один із найсуворіших для військовозобов’язаних громадян. Влада посилила закони, на призовників проводили облави, мобілізованих не відпускали додому, масово вербували для підписання контрактів.

Російські ЗМІ регулярно пишуть про поліцейські рейди, під час яких мігрантам роздають повістки. Такі перевірки відбуваються на складах та ринках, а також у ресторанах та мечетях. Тільки в Московській області, за інформацією журналістів, після таких рейдів за два місяці до армії мобілізували понад триста п’ятдесят осіб.

“Протестові настрої через мобілізацію трудових мігрантів і взагалі через мобілізаційні дії в Росії наростатимуть, але поки що не виллються в активні дії, адже етнічні групи зараз безпорадні та недостатньо об’єднані у серйозні спільноти. Вони мають лише земляцтво, яке дуже контролює російські спецслужби”, — заявив політолог Віктор Бобиренко в інтерв’ю виданню “Фокус”.

Але трудовим мігрантам, на думку експертів, потрібне лише російське громадянство, щоб комфортніше працювати і отримати можливість перевезти до Росії свої сім’ї. Тому вони точно не мають наміру вмирати за кремлівський режим. І це може спровокувати бунт
вихідців із Центральної Азії із серйозними наслідками для російської влади.

Читайте також: 2024 рік знаменуватиметься протестами всередині Росії під впливом перемог України, — Маломуж

Прямий ефір