Реальної статистики російських втрат на війні проти України немає навіть у Кремля, — співзасновник фонду “Вільна Бурятія”

Ілюстративне фото. Фото: dialog.ua

Реальної статистики втрат на війні, яку Росія розв’язала проти України, ймовірно, немає навіть у Кремля. Таку думку сьогодні, 27 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив співзасновник фонду “Вільна Бурятія” Володимир Будаєв.

Він переконаний, що, якби росіяни дізналися справжню цифру загиблих, поранених й зниклих безвісти на війні проти України, у них склалася б реальна картина того, що відбувається.

“Все-таки для багатьох війна — це десь там, далеко, насправді… Мобілізація все ще не завершилася, триває прихована мобілізація. Дуже багато мобілізовано з Бурятії… Ми можемо зробити висновки, що проводяться мобілізаційні заходи, коли в окремих частинах республіки людей набирають масово. Звичайно, не так масово, як це сталося у вересні минулого року, але з усім тим, це все ще значна цифра”, — сказав Будаєв.

Він зазначив, що про загиблих мобілізованих у Бурятії говорять щодня, і йдеться про викошування чоловічого населення. Логіка Кремля, на думку Будаєва, пояснюється імперськістю цієї війни.

“Якщо дивитися під загальнолюдським кутом, то, дійсно, слова, що ваш син встиг пожити по-справжньому, а міг би спитися, а тепер він помер і не зіп’ється, те, що життя переоцінене, вони звучать дико для нас. Але якщо дивитися на це імперським поглядом, то все стає логічним. Стає логічною ця війна, тому що для Кремля це війна “бунтівної провінції”, тому що вони досі не вважають Україну справжньою державою. І так само для них логічно відправляти на війну етнічні меншини, бо вони для цього й потрібні, помирати за імперську ідею, для імперської свідомості, для Кремля”, — сказав співзасновник фонду “Вільна Бурятія”.

Будаєв підкреслив, що імперія тримається на силі в центрі метрополії та на лояльності представників етнічних меншин. У зв’язку з цим відповідальними за етноцид, за його словами, можна вважати деяких представників Бурятії, які обіймають високі посади, підтримують війну та посилають бурятів гинути в Україну.

“Насправді дуже б хотілося дізнатися реальні цифри. Але я думаю, проблема в тому, що навіть Кремль їх не знає, тому що все-таки вони не настільки розумні, щоб, наприклад, сказати: “Давайте ми зберемо справжню статистику, але не будемо нікому її розповідати”. Ні, просто вони забороняють цю статистику. І тепер, на жаль, можна дізнатися про втрати ось за такими непрямими даними про закупівлю вінків або, знову ж таки, від родичів”, — сказав Будаєв.

Він вважає, що в Росії, можливо, навіть не буде офіційно оголошуватися друга хвиля мобілізації.

“Путін ніколи не підписував указ про скасування мобілізації, тому вони в будь-який момент можуть просто наростити оберти. Проблема в тому, що можна про це дізнатися занадто пізно”, — зазначив Будаєв.

Читайте також: Втрати росіян все ще більші за українські, попри наш наступ, — Буданов

Нагадаємо, минулої доби Сили оборони України ліквідували 320 російських окупантів, а також знищили 38 артилерійських систем, три танки і 24 дрони. Загальна кількість втрат російської армії з початку вторгнення наближається до 277 тис. військових.

Прямий ефір