Раптового припинення війни не відбудеться, навіть якщо Путін помре, — Зеленько

Олександр Зеленько. Скріншот: uatv.ua

Війна Росії проти України йде за сценарієм Китаю, саме тому ні смерть президента РФ Володимира Путіна, ні перевороти всередині Росії не призведуть до раптового завершення війни. Таку думку сьогодні, 16 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив ексспівробітник зовнішньої розвідки Комітету державної безпеки (КДБ) СРСР Олександр Зеленько.

“Війна йде не за сценарієм Російської Федерації, а за сценарієм Китаю. Китай прекрасно бачив ось цю всю божевільну істерику з російським світом і створив умови, за яких можна було зняти всі війська з Далекого Сходу. Якби Китай не брав участі в цьому, то половини військ на території України не могло б з’явитися взагалі. Усе відбувається не за бажанням Путіна, а за розпорядженням його безпосереднього начальника, товариша [голови Китайської Народної Республіки (КНР)] Сі Цзіньпіна”, — упевнений він.

Росія опинилася в пастці через те, що розв’язала війну проти України. Тепер вона повністю залежить від КНР, вважає Зеленько.

“Росія зараз перебуває в повній залежності від Китаю. Тому раптовості не буде. Якщо Китай відчує, що подальший тиск на НАТО і на Захід безглуздий. Якщо Захід продовжуватиме так само активно єдиним фронтом допомагати Україні й наші збройні сили продовжуватимуть продавлювати, то Китай зрозуміє, що ефекту все одно не буде. І тоді він буде потихеньку, повільно відповзати. Раптового припинення війни не відбудеться, навіть якщо буде смерть Путіна, навіть якщо відбудуться якісь катаклізми на території самої Росії. Росія загнала себе в пастку, пішовши на цю війну. Вона потрапила в повну залежність від Китаю, і тепер Китай вирішуватиме, скільки, коли, як і в якому напрямку”, — пояснив він.

Читайте також: Китай міг схвалити початок перемовин між Кім Чен Ином та Путіним — думка Гозмана

Прямий ефір