“Рамштайн” поставить крапку в питанні про надання Україні танків, — Коваленко про Leopard 2

Танк Leopard. Фото: ukrinform.ua

Найближча зустріч у форматі “Рамштайн” поставить крапку в забезпеченні України танками, зокрема Leopard 2 (“Леопард-2”), та іншими важкими озброєннями. Таку думку сьогодні, 16 січня, в ефірі телеканала FREEДОМ висловив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“Мені здається, все-таки “Рамштайн” поставить крапку в питанні про надання Україні танків. Це саме той майданчик, саме про “Леопардів”. Тому що Велика Британія, безумовно, велике спасибі, я впевнений, що нам ще постачатимуть ці танки Challenger 2, це не єдина партія, не перша і не остання. Але у Великій Британії у самої на озброєнні близько 200 цих танків, вони не зможуть нам поставити велику їхню кількість. Є проблематика логістики, є проблематика механічного порядку, ремонту, придатності тощо. А ось якщо ми говоримо про “Леопарди-2″, то цих танків понад 1,5 тисячі в усій Європі, у різних країнах. І нам готові вже на сьогодні постачати їх Польща, Фінляндія, Іспанія, Швеція”, — сказав він.

За словами Коваленка, Німеччина затягує рішення про постачання танків Україні до засідання “Рамштайну”, де таке рішення стане історичним.

“Усе, що потрібно, це тільки зелене світло від Німеччини. Тому, мені здається, Німеччина якраз і скористається майданчиком “Рамштайн”, щоб навіть в історичному контексті надати нам це озброєння і увійти в історію саме під таким прапором. Але крім усього іншого, звичайно ж, йтиметься і про засоби протиповітряної оборони. Але про щось більш глобальне, наприклад, про авіацію, я думаю, у межах цього “Рамштайна” ще не буде ухвалено рішення. Німеччина затягує зараз цю тему за загального тиску з боку її міжнародних партнерів і за готовності навіть Великої Британії надавати танки. Німеччина затягує до офіційного оголошення на офіційному майданчику, який стане історичним моментом, знову-таки такий майданчик — “Рамштайн”. Тобто, на мій погляд, саме до цього уряд Німеччини все і підводить, щоб не упустити свого моменту, а внести своє ім’я в історичний контекст”, — каже оглядач.

Він зазначає, що логістично і кількісно постачання “Леопард-2” більш привабливі для України. Потрібна лише узгоджена позиція країн Європи.

“Весь інтерес у “Леопардах-2” в тому, що логістично і кількісно вони більш привабливі для надання Україні. Рота від Польщі, рота від Фінляндії, рота від Іспанії. Це фактично вже батальйон. І ось танковий батальйон “Леопард-2″ уже готовий. А там ще й Швеція підтягнеться. Є можливість надання потім другого пакета такої допомоги від інших країн. Тобто, знову-таки понад півтори тисячі одиниць по всій Європі. Якщо буде узгоджена позиція певних країн, то, я думаю, ми зможемо навіть більше батальйону отримати, ніж найближчим часом два, три батальйони”, — висловив думку Олександр Коваленко.

Щодо постачання бойової авіації Україні, то, як каже військово-політичний оглядач, це питання дуже складне — не вистачає інфраструктури, і партнери бояться її застосування по території РФ.

Читайте також: Через “Рамштайн” відбувається згуртування в НАТО, — військовий експерт озвучив очікування від 8-ї зустрічі

Нагадаємо, за словами політолога Володимира Фесенка, у Німеччині триває внутрішньопартійна боротьба щодо допомоги Україні: частина партії, що править, підтримує передавання військової техніки, а частина виступає проти.

Читайте також: Нове західне озброєння для України — переваги перелічив Коваленко

Прямий ефір