Ракети Storm Shadow складно перехопити російськими системами ППО, — військовий оглядач

Ракета Storm Shadow на літаку. Фото: armyinform.com.ua

Російські окупанти не дарма побоюються появи на озброєнні у Збройних сил України британських ракет Storm Shadow. Крім того, що така зброя ефективно знищуватиме об’єкти з додатковим захистом на великих відстанях, її ще й складно перехопити російськими системами ППО. Про це сьогодні, 14 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

За його словами, українська армія давно очікувала від партнерів на передачу ракет дальнього радіуса дії, подібних до Storm Shadow, хоча і робила акцент на балістичних ATACMS.

“Але Storm Shadow нічим не гірше, а в деяких моментах навіть краще, ніж ATACMS. Головна перевага, це навіть не дальність ураження — від 300 км до більш ніж 500 км. Крім цього, це досить потужна бойова частина — 450 кг проникаючого бронебійного типу. Тобто вони знищують укріплені об’єкти, їм підвладне знищення опорних і командних пунктів, об’єктів, які захищені додатково від ударів звичайними типами озброєнь”, — зазначив він.

Коваленко також акцентував, що британські Storm Shadow складно перехопити російськими системами протиповітряної оборони (ППО), навіть сучасними.

“Чому в окупантів паніка? Насамперед це пов’язано з тим, що ракети мають можливість польоту на наднизьких висотах — від 30 м, а додаткові системи дають їм змогу високоефективно огинати рельєф. У російських засобів ППО, зокрема умовно сучасних таких як С-400, можливість виявлення і знищення об’єктів починається з планки 40 м. Тобто ці ракети фактично перебувають у недосяжності, і якщо говорити про ймовірність збиття таких ракет, — це має бути якийсь унікальний випадок”, — розповів Олександр Коваленко.

Читайте також: Ракетами Storm Shadow Україна потенційно може дістати до 223 військових об’єктів РФ в окупованому Криму, — Ступак

Нагадаємо, Велика Британія поставила Україні крилаті ракети Storm Shadow. Це вкрай розумна сучасна розробка, від якої практично ніякого захисту бути не може. Вона може летіти, за різними даними, на відстань від 250 до 500 км.

Прямий ефір