Питання не в тому, чи дозволить Лукашенко Путіну знову напасти з території Білорусі, а в тому, скільки він за це вже отримав грошей – журналіст

Навіть президент РФ Володимир Путін розуміє, що білоруська армія є небоєздатною в Україні. Про це в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA розповів головний редактор видання “Білоруська правда” Ілля Добротвор.

Він зазначив, що за фактом Білорусь уже давно окупована російськими військами.

“Тут постійно проводяться спільні військові навчання. І згадаємо, як починалася у лютому війна проти України. Напередодні під виглядом навчань до Білорусі прибули російські війська, які не покинули територію держави після закінчення навчань”, — нагадав Добротвор.

Але на пряму участь у війні проти України білоруська армія нездатна.

“Навіть Путін розуміє, що білоруська армія небоєздатна в Україні. По-перше, вони не хочуть воювати. По-друге, матеріальне забезпечення у порівнянні з російською армією різниться на порядок. Тобто якщо в Росії хоча б обіцяють якісь виплати (не факт, що дадуть), то в Білорусі навіть не обіцяють. А помирати в Україні за 200-300 дол. [зарплати] якось мало буде. Краще вже до Сирії поїхати”, — прокоментував білоруський експерт.

Тому Білорусь зараз більше використовується у війні як російський полігон із певною допомогою від Лукашенка.

“Російським військам надається територія, надаються, я так розумію, пально-мастильні матеріали, забезпечується ремонт техніки. Наприклад, є авіаремонтне виробництво, засноване ще за Радянського Союзу. Це авіаремонтний завод в Орші, який, швидше за все, зараз займається ремонтом російської техніки. Плюс аеродроми “Мачуліщі” та “Барановичі” — дві точки, з яких літають російські винищувачі до України”, — перелічив Добротвор.

Крім того, Білорусь постачає Росії оборонні комплектуючі, так зване допоміжне озброєння.

“Йдеться про Мінський завод колісних тягачів, який завжди дуже цікавив Росію, і який багато років працює чисто на оборонку — виробляє лазерну оптику. У Росії просто нема чим його замінити. Фактично вся російська армія тримається на білоруських лазерах, на білоруській оптиці. Такої якості оптики немає аналогів у Росії, вони не можуть її виробляти. Тобто йдеться про допоміжне озброєння, оскільки Білорусь не виготовляє автомати, пістолети або щось подібне”, — пояснив головний редактор “Білоруської правди”.

Добротвор упевнений, що й надалі таким чином Лукашенко допомагатиме Путіну у війні. І не можна виключати нового вторгнення російських військ білоруської території в Україну.

“Лукашенко один раз таке зробив, і за це не отримав “обратки”, а лише європейські санкції. Тому він зробить це і вдруге. Треба чудово розуміти, що Лукашенко — це такий бандит періоду 90-х років, який якщо не отримує відсіч, то піде далі. Проходження російських військ через територію Білорусі йому умовно дозволили, він не поніс за це покарання. Тому він буде ще, ще й ще, нескінченно так”, — наголосив експерт.

“Питання так стоїть: за скільки він продав Путіну можливість наступу російської армії на Україну з території Білорусі, скільки грошей він отримав? Ось і все”, — додав Добротвор.

Читайте також: 

Авіаудари по Сєвєродонецьку, захоплення Світлодарська — що відбувається на Донбасі

З невеликими сумками та сльозами: як мешканці Соледара евакуюються з-під обстрілів РФ

Путін не розуміє, що програв ще 24 лютого – Курносова

Чи повернулася Росія до 1937 року? Думка експерта

Прямий ефір