ПВК “Редут” замінила “Вагнер”: що відомо про приватну військову кампанію Міноборони РФ (ВІДЕО)

Російські окупанти. Фото: Військовий огляд

Євросоюз планує ввести санкції проти російської ПВК “Редут”, повідомили журналісти розслідувальних проєктів “Система” і “Схеми”. У документі, за інформацією розслідувачів, ідеться про те, що “Редут” відповідальний за дії, які підривають територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України, а ще про те, що бойовики ПВК причетні до спроб замахів на президента України Володимира Зеленського. Після розгрому приватної військової компанії “Вагнер”, “Редут” став найбільшим найманським формуванням у Росії, повідомляє FREEДОМ.

Після заколоту ПВК “Вагнер” і загибелі її ватажка Євгена Пригожина найбільшою приватною військовою компанією в Росії стала “Редут”. Раніше “Редут-безпека” об’єднувала кілька сотень найманців, які, переважно, охороняли комерційні об’єкти в Сирії.

“Був такий момент, коли “Вагнер” викинули з ланцюжка набору людей у колоніях, а на їхнє місце з’явилася ПВК “Редут”. Тоді в російських пабліках обурювалися: “Як так, приїжджав “Вагнер”, кажуть ми з ним, а потім їдемо в ПВК, але не “Вагнер”, а “Редут”. Тобто “Редут” почав перехоплювати людей, які у “Вагнер” збиралися йти”, — заявив військовий експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак.

Як з’ясували журналісти розслідувальних проєктів “Система” і “Схеми”, у складі ПВК “Редут” зараз щонайменше 20 російських збройних формувань, це від 7 до 25 тис. найманців. Один із підрозділів — батальйон “Еспаньола” — залюбки підписує контракти з жінками. Їм пропонують стати снайперами та штурмовиками.

“Не від хорошого життя росіяни змушені залучати до своїх бойових порядків жінок. Мабуть, справи в частині призову на військову службу в рамках мобілізації або інших проєктів у чоловіків йдуть дедалі гірше. Чому російські жінки наважуються на такий крок? Гроші”, — вважає військовий експерт Владислав Селезньов.

Насправді “Редут” лише замаскована під приватну військову компанію, зазначають розслідувачі. Це, швидше, секретна система вербування під керівництвом Головного управління Генштабу збройних сил федерації. Отримують найманці від 110 тис. руб. на полігоні до 220 тис. на війні проти України. Це втричі більше за середню російську зарплату. За підрахунками проєкту “Система”, утримання “Редута” Москві обходиться приблизно в мільярд доларів на рік.

“Найманець підписує договір із нереальною компанією, приписується до “віртуальної” або чинної військової частини та в підсумку отримує гроші від Міністерства оборони Росії. Саме цей механізм і називається “системою Редут”, — йдеться в дослідженні проєктів “Система” і “Схеми”.

Після появи розслідування автори звернулися по коментарі до Міноборони Росії, а також до прессекретаря президента РФ Володимира Путіна Дмитра Пєскова. Реакції не було.

“Реакції й не буде. Головне завдання — набрати людей. Яким чином набрати — нікого не хвилює, робіть що завгодно, ось вам ресурс — займайтеся Якщо виплати неофіційні, то це свідчить про те, що оперують кешем, його спочатку отримують, а потім на рахунки закидають або готівкою роздають. Звідки гроші з’явилися — ніхто не знає. Але, без жодних сумнівів, першоджерело — російський бюджет”, — пояснив військовий експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак.

Підрозділами цієї ПВК керують генерали, які вже перебувають під санкціями США та ЄС. Наприклад, заступник глави ГРУ генерал-лейтенант Володимир Алексєєв. Скоро і сам “Редут” потрапить під обмеження Євросоюзу, впевнені журналісти.

Читайте також: Що таке ПВК “Редут” і хто фінансує найманців — розбір

Нагадаємо, військовий оглядач, колишній речник Збройних сил України (ЗСУ) Владислав Селезньов повідомив, що батальйон російських найманців “Еспаньйола”, який входить до приватної військової компанії (ПВК) “Редут”, наймає жінок на війну в Україні в штурмові загони.

Прямий ефір