Що таке ПВК “Редут” і хто фінансує найманців — розбір

Російські військові. Фото: ukrinform.ua

Найманці ПВК “Редут” воюють на найкривавіших ділянках фронту. Після розгрому ПВК “Вагнер”, саме “Редут” став найбільшим формуванням Росії з найманців. Журналісти розслідувальних проектів “Схеми” та “Система” отримали доступ до унікальних документів та з’ясували, що “Редут” — це не приватна і навіть не компанія, а секретна система вербування. Детально цю тему в ефірі телеканалу FREEДОМ обговорили з журналісткою розслідувального проекту “Система” Єлизаветою Сурначовою.

“ПВК “Редут” це не зовсім те, як ми зараз собі уявляємо ПВК “Вагнер”, який був раніше. Тобто якась система, що сформувалася, з єдиним керівником. Це швидше те, чим був “Вагнер” на самому його початку: багато розрізнених формувань, які мають якусь загальну систему оплати, загальну систему вербування. І загалом цим найменуванням позначають усіх людей, які йдуть воювати зараз із боку Росії за гроші. Тобто, це не мобілізовані, це не контрактники”, — сказала журналістка.

Вона також зазначила, що дуже багато факторів вказують на те, що “Редут” фінансується із держбюджету РФ.

“На це вказують самі люди, які служили, рекрутери, начальники загонів, які казали, що ми отримуємо гроші безпосередньо з Міністерства оборони. Інше питання, що вони теж можуть не отримувати це грошовими переказами, а можуть отримувати це, наприклад, мішком грошей”, — сказала журналістка.

Читайте також: Російська ПВК “Редут” наймає жінок у штурмові загони — подробиці від Селезньова

Прямий ефір