“Путінський ревізіонізм не переможе”: ключові заяви першого дня Мюнхенської конференції (ВІДЕО)

Мюнхенська конференція з безпеки-2023. Фото: securityconference.org

Війна Росії проти України, аналіз авторитарного ревізіонізму, що зростає, та конкуренція між різними поглядами на світовий порядок — це деякі з головних тем порядку денного 59-ї Мюнхенської безпекової конференції, яка стартувала 17 лютого. Десятки лідерів країн, політиків, військових, дипломатів та експертів зібралися, щоб протягом трьох днів обговорити ситуацію у світі, інформує FREEДОМ.

Напередодні відкриття Мюнхенської конференції з безпеки новий голова форуму Крістоф Хойсген заявив, що для відновлення німецько-російських відносин необхідна “депутінізація” Росії.

“Ми бачимо, наскільки систематично працює путінська дезінформація про цю агресивну війну в його власній країні, як він маніпулює громадськістю. Він хоче, щоб люди повірили його наративу про напад Заходу на Росію і про те, що нацисти знову нападають на неї. Я назвав це депутінізацією, яка необхідна і буде нелегкою”, — сказав Хойсген.

Форум відкрили відеозверненням президента України Володимира Зеленського. Минулого року він був присутній на конференції особисто і ще тоді закликав світ зробити все, аби запобігти повномасштабному вторгненню Росії.

“Основний меседж України тоді полягав у тому, що не можна йти на поступки агресору, задовольняти його забаганки, у цьому контексті можна сказати, що тоді меседж було почуто, після початку агресії її було засуджено і після цього відбувається наростання як підтримки України, так і санкцій проти Росії”, — зазначає експерт Національного інституту стратегічних досліджень Максим Паламарчук.

Цьогоріч Володимир Зеленський заявив, що Російська Федерація планує розпочати переворот уже в Молдові та вторгнутися на її територію. Президент також закликав до спільної рішучості решту держав.

“Нам потрібно поквапитися. Нам потрібна швидкість, швидкість наших угод. Альтернативи швидкості немає, тому що від швидкості залежить життя. Будь-яка затримка — це помилка. Поки ми ведемо переговори, як посилити свою оборону сучасними танками, Кремль думає, як задушити Молдову”, — резюмував президент України.

Глава уряду Німеччини Олаф Шольц закликав усіх західних партнерів пришвидшити наскільки можливо постачання Україні танків. Додавши, що ФРН сприятиме цьому процесу: забезпечуватиме логістику та поповнення боєприпасів, а також навчатиме українських військовослужбовців.

“Усі ті, хто можуть послати бойові танки цього типу, повинні зробити це. Міністр оборони Пісторіус, міністерка закордонних справ Бербок і я особисто інтенсивно закликаємо до цього. Німеччина робитиме все, що в її силах, щоб зробити ці рішення легшими для партнерів. Наприклад, навчаючи українських солдатів керувати танками тут, у Німеччині, або надаючи підтримку з погляду постачань і логістики. Путінський ревізіонізм не переможе. Навпаки, Україна більш об’єднана, ніж будь-коли. Європейський Союз єдиний і підтримує майбутнє членство України в ЄС”, — заявив Шольц.

Зі свого боку президент Франції Еммануель Макрон, який раніше неодноразово виступав за продовження діалогу з Росією, змінив риторику: під час виступу заявив, що переговори з Москвою зараз вести не час.

“Ми повинні активізувати наші зусилля з підтримки України для того, щоб вона могла почати контрнаступ, щоб здобути перемогу і почати процес переговорів. Ми готові активізувати наші зусилля протягом наступних кількох місяців і тижнів, оскільки саме вони будуть вирішальними. Ми маємо бути рішучими”, — резюмував Макрон.

Як і 2022 року, на Мюнхенській конференції немає російської урядової делегації, яку раніше, традиційно, очолював глава МЗС Сергій Лавров. Цього року на форум запрошено рекордну кількість російських опозиціонерів та активістів.

“Запрошення російської опозиції, на мою думку, це справді посил, але посил не самому Путіну, а російським елітам, яким демонструють, що Захід не готовий розмовляти з Путіним, що для того, щоб шукати місце майбутньої Росії, треба працювати не з сучасною російською владою, а з іншими силами”, — каже Максим Паламарчук.

Сьогодні, 18 лютого, у межах конференції виступлять віцепрезидентка США Камала Гарріс і британський прем’єр Ріші Сунак. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба візьме участь у панельній дискусії з німецькою колегою Анналеною Бербок і держсекретарем США Ентоні Блінкеном.

Цього разу Україну на конференції представляє найбільша делегація за всю історію форуму, включно з міністром оборони Олексієм Резніковим та іншими українськими політиками. Триватиме Мюнхенська конференція з безпеки до 19 лютого.

Читайте також: Мюнхенська конференція вибиває табуретку з-під ніг Путіна — Росія втрачає вплив, — Сизов

Раніше повідомлялося, що в Мюнхені мають зустрітися 45 глав держав і урядів, а також 83 міністри закордонних справ і оборони.

Прямий ефір