“Путін вищий за відповідальність”: експерт розповів про три завдання пропаганди в РФ у зв’язку з мобілізацією

Григорій Асмолов. Фото: ms.detector.media

Перед пропагандою РФ зараз стоїть завдання виправдання мобілізації: російські ЗМІ слідують формулі “російський президент вищий за відповідальність”. Про це сьогодні, 3 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив лектор, дослідник Королівського коледжу Лондона, експерт із російських інформаційних війн Григорій Асмолов.

“Перед пропагандою завжди стоять конкретні завдання. Зазвичай це пов’язано з виправданням тих чи інших дій влади. І зараз, так чи інакше, одне із завдань пропаганди — це виправдання тієї мобілізації “часткової”, яка має місце в РФ… А з іншої сторони, завдання пропаганди в Росії завжди — це реалізувати формулу, яка насправді супроводжує президента Росії Володимира Путіна з перших років його правління — “президент вищий за відповідальність”, — сказав Асмолов.

Він зазначив, що цю формулу можна було бачити в різних аспектах того, як російські ЗМІ позиціонують Путіна. Частий приклад, коли президент РФ публічно сварить чиновників на місцях: тобто є погані губернатори, є погані міністри, але “президент — представник народу приходить і сварить їх за те, що вони роблять”.

Нині ж пропаганді в РФ необхідно з одного боку показати, що справді проблеми є, тому потрібна мобілізація, з іншого боку, що провини Путіна в цьому немає. Тому звинувачують генералів, людей на місцях, стратегів.

Однак у суспільство РФ, за словами Асмолова, просочується правдива інформація, адже пропаганда не діє в ідеально ізольованому середовищі. Тому її третє завдання — пояснити росіянам успіхи Збройних сил України на фронті.

Читайте такожЗалишаючи дружин та дітей: як чоловіки Росії тікають від мобілізації (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, під “коток” мобілізації потрапляють ті, кого вона, за ідеєю, ніяк не повинна стосуватися відповідно до офіційних приписів.

Прямий ефір