Путін втрачає владу: кремлівські еліти вже розпочали боротьбу за вплив в Росії — деталі (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Поразка у повномасштабній війні проти України стане для президента Володимира Путіна не лише військовим провалом, а й особистим. Кремлівські еліти розраховують на відхід кремлівського диктатора і вже розпочали боротьбу за вплив у Росії. Навіть колись путінські соратники вплуталися в переділ влади, передає FREEДОМ.

“Програш війни в Україні стає інструментом внутрішньополітичної боротьби в самій Росії, головне завдання якої, — це знайти своє місце у світі російським елітам в країні після Путіна”, — говорить політичний експерт Тарас Загородній.

Рухає кремлівськими елітами не любов до батьківщини, а бажання зберегти свій вплив і грошові потоки, до яких вони “присмоктувалися” десятиліттями.

Першого удару вже завдали чи не найближчі — голова Чечні Рамзан Кадиров та олігарх, співвласник приватної воєнної компанії (ПВК) “Вагнер” Євген Пригожин.

Першому президент Росії допоміг очолити Чечню. Другого — постачав державними замовленнями на харчування: у школах, лікарнях, армії.

З путінської подачі обидва сколотили серйозні статки, а потім, як ніж у спину особисто Путіну, жорстко розкритикували Міністерство оборони РФ на тлі військових поразок в Україні.

“Всі чудово розуміють, що справа рухається до військової поразки, а військова поразка ослабить Путіна, і якщо кожен сам себе не почне посилювати, то може взагалі програти. Бо якщо до влади прийде хтось із путінського оточення — умовний технократ чи людина ліберальніша за Путіна, то ні Пригожину, ні Кадирову місця в системі не буде”, — вважає російський опозиціонер Дмитро Гудков.

У боротьбі за владу Кадирову та Пригожину протистоять силовики, Федеральна служба безпеки (ФСБ), розвідка, армія. Саме їх намагаються зробити винними у воєнній поразці, але ділити зі своїм начальником президентом Росії відповідальність за програш — силовики не хочуть. А в Путіна вже немає такого впливу, щоб погасити невдоволення кремлівських еліт.

“У Росії відбувається фрагментація влади, Путін вже не контролює багато процесів. Вже пройшла операція у Харківській області, пройшов саміт Шанхайської організації співробітництва (ШОС) у Самарканді (Узбекистан) 16 вересня, коли фактично Путіну було висунуто ультиматум з боку Індії та Китаю про припинення війни. От і елітам там Путін уже й не потрібен, він показав, що вже не здатний бути адвокатом на Заході, медіатором усередині боротьби політичних груп, і він, по суті, вже нікому не потрібен”, — каже Загородній.

Про втрату президента Путіна контролю над своїм оточенням говорять і ті, хто раніше був у політичних елітах Росії.

Колишній олігарх та російський емігрант Михайло Ходорковський вважає, що путінська влада може раптово послабшати. А це загрожує силовим протистоянням у самій Росії.

Адже у боротьбу за владу кремлівські еліти кинуть усі свої ресурси, здебільшого силові.

Тільки у Пригожина чи Кадирова щонайменше по кілька десятків тисяч відданих бойовиків. Не кажучи вже про державні силові структури. Чи вдасться мирно розділити владу, залежить від самого Путіна.

“Можливо [Путін] запустить якусь операцію “наступник”. Якщо він її запустить швидко, то зможе ще вплинути на майбутнє, якщо він її запустить надто пізно, коли він уже не впливатиме на політичний розклад, то може бути бійка за владу, з використанням приватних армій, державних силових структур. Це може перерости у серйозне громадянське протистояння”, — упевнений Дмитро Гудков.

Читайте також: Після війни з Україною Росія не зможе повернути до себе колишнє ставлення та довіру, — Квасьневський

Прямий ефір