Путін відвідав Крим та Маріуполь для підняття свого іміджу в очах російських еліт, — Гудков

Дмитро Гудков. Фото: rferl.org

Візити президента Путіна до анексованого Криму та зруйнованого російськими військами Маріуполя — це спроба самопіару, оскільки після рішення Міжнародного кримінального суду (МКС) щодо ордера на арешт його імідж в очах російських еліт суттєво похитнувся. Про це сьогодні, 19 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив російський опозиційний політик Дмитро Гудков.

“Міжнародний кримінальний суд офіційно визнав його злочинцем, і це насправді серйозно змінює ситуацію всередині Росії для еліт, які сьогодні обслуговують цей режим, навіть якщо вони безпосередньо не підтримують війну”, — сказав він. 

За його словами, ордер — це сигнал про те, що Путін своїми наказами скоює злочини проти людяності під час війни проти України, і російські еліти його почули.

“Зараз частина еліт буде відчувати “вокзальний” настрій і думати про те, як зіскочити з цього “злочинного Титаніка”. Інша частина еліт уже задумалася, а чи варто у 2024 році віддавати Путіну можливість перепризначатися на посаду президента. Тому що він є невиїзним, офіційним воєнним злочинцем і тепер просто не здатний виконувати функції глави держави”, — підкреслив він.

Гудков зазначив, що Путін зчитує такі настрої серед свого оточення, тому й влаштував поїздку до незаконно анексованого Криму та зруйнованого російськими військами Маріуполя.

“Йому вкрай важливо продемонструвати, що попри те, що Гаазький трибунал оголосив його злочинцем, він зберігає позиції: упевнений у собі, сильний, рукостискання міцне. І, ось, він може дозволити собі навіть якісь далекі поїздки, щоб ніхто навіть не думав рипатися, не подумав, що його варто на когось поміняти. Тобто Путін зараз займається своїм власним піаром і своїм власним іміджем, який, звичайно, сильно зіпсувало рішення Гаазького трибуналу”, — пояснив Дмитро Гудков.

Читайте також: Депортація українських дітей — злочин Путіна, який найлегше довести для суду, — Павліченко

Прямий ефір