Путін реалізує в Україні план Б: три цілі протидії Кремлю назвав Расмуссен

Андерс Фог Расмуссен. Фото: ap.org

Початковий план президента РФ Володимира Путіна щодо встановлення контролю над Україною провалився. Про це сьогодні, 6 грудня, під час діалогу “Україна в Європі” заявив генеральний секретар НАТО (2009-2014 рр.) Андерс Фог Расмуссен, повідомляє кореспондент телеканалу FREEДОМ.

Расмуссен зазначив, що зараз Путін реалізує план Б.

“Тепер він веде війну на виснаження. Його мета — перетворити конфлікт на заморожений, дестабілізувати Україну, зберігати її слабкою”, — сказав він.

Ексгенсек НАТО акцентував, щоби протидіяти Путіну, потрібна чітка стратегія, що містить три цілі.

“По-перше, потрібно визначити — що таке перемога. Мало того, щоб Україна вижила, треба, щоб вона вижила як вільна, незалежна і демократична країна, а це означає — потрібно вигнати всі російські війська з української території. І ми повинні бути з Україною не тільки стільки, скільки буде потрібно, але стільки, скільки буде потрібно для перемоги”, — сказав він.

Друга мета передбачає нову архітектуру європейської безпеки, в якій Україна посідає важливе місце.

“Це підводить мене до третього пункту — нам потрібна Україна як член НАТО і член Європейського Союзу якомога швидше. Ми повинні якнайшвидше запросити Україну вступити до НАТО, тому що це найвища гарантія безпеки для України”, — наголосив Расмуссен.

Він додав, що Україна могла б отримати запрошення приєднатися до НАТО на саміті Альянсу, який запланований у Вашингтоні 2024 року.

“Це може стати чудовою можливістю запросити вас вступити до НАТО. Я дуже часто чую аргумент, що ми не можемо запросити Україну, поки триває війна. На мій погляд, це надзвичайно небезпечний висновок, оскільки він де-факто дасть Путіну стимул продовжувати війну, щоб запобігти будь-яким стосункам між НАТО та Україною. Україна нам справді потрібна, як оплот проти агресивної Росії. Ми повинні усвідомлювати, що сірі зони — це небезпечні зони”, — резюмував Расмуссен.

Прямий ефір