Путін може бути засуджений одночасно за депортацію українських дітей та злочини агресії, — адвокат

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

Президент Путін може бути засуджений одночасно за участь у депортації українських дітей до Росії, а також за злочини агресії проти України. Про це сьогодні, 25 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив адвокат, який займається збором доказів воєнних злочинів РФ проти України, Юрій Білоус.

“Притягнення Путіна до відповідальності за крадіжку дітей з окупованої частини українських територій не замінює ідею створення спеціального трибуналу за злочини агресії, яку просуває Україна. Президента Росії можна засудити і за депортацію українських дітей, по суті використання їх як військової здобичі, і його можна судити за злочини агресії”, — сказав він. 

І додав, що за злочини агресії проти України відповідає безпосередньо військово-політичне керівництво Росії.

Адвокат також зазначив, що Міжнародний кримінальний суд (МКС) і головний прокурор Карім Хан виступили проти створення окремого спецтрибуналу щодо Росії і запропонували працювати в рамках їхньої інституції. 

“Вони демонструють, що постійний орган — Міжнародний кримінальний суд у Гаазі — здатний так працювати і працює. Тому що, вони пішли одразу на верх, працюють проти президента, не зосереджуючись на якихось командирах середньої руки, як вони це зазвичай робили”, — розповів він.

Крім того, видача ордера на арешт російського президента вплинула на нього з різних боків, зазначив Білоус.

“Ордер впливає на процеси всередині країни, впливає на легітимність режиму в очах світового співтовариства, які визнають діяльність МКС і довіряють його попереднім висновкам у вигляді підозри Путіну за такий мерзенний міжнародний злочин. У цього ордера є різні впливи, але на кого він навряд чи вплине, так це на простий багатонаціональний народ Росії, який з усіх боків буде зливати бруд на МКС і дискредитувати його за повною програмою, кажучи, що це все змова Заходу”, — сказав Юрій Білоус.

Читайте також: “Чорна мітка” і попередження російським елітам: які наслідки для РФ несе ордер на арешт Путіна

Прямий ефір