Путін готовий розмовляти лише з двома лідерами, — експертка Центру глобалістики “Стратегія ХХІ”

Президент РФ Володимир Путін навряд чи погодиться на прямі переговори із главою України Володимиром Зеленським. Таку думку висловила експертка Центру глобалістики “Стратегія ХХІ” Олена Снігир, інформує UA.

Вона наголосила на конструктивності промови президента України на Мюнхенській конференції з безпеки. Зокрема, щодо пропозиції надати Україні гарантії безпеки.

“Як кажуть: для того, щоб почути правильну відповідь, потрібно правильно сформулювати питання. Так ось президент Зеленський поставив правильні питання. Зокрема про те, що світова та європейська системи безпеки зараз деградували. Це справа рук, в тому числі Росії. Але це справа рук й Заходу, який не зробив достатньо для того, щоб підтримати систему безпеки. Тому пропозиція президента України — конструктивна, і Захід, швидше за все, почує і підтримає цю ініціативу”, — сказала Снігир.

Але щоб гарантії безпеки були ефективними, необхідно щоб за стіл перемовин погодилася сісти Москва.

“Навіть неучасть Росії в Мюнхенській конференції — дуже показово. Кремль, ймовірно, не бачить для себе необхідною брати участь у таких форматах”, — додала експертка.

Виступаючи на Мюнхенській конференції, Володимир Зеленський вкотре наголосив, що для досягнення миру в Україні готовий вести перемовини з Володимиром Путіним. Але, на думку Снігир, президент РФ навряд чи погодиться на цю пропозицію.

“Зараз у Путіна завдання — вийти з ситуації, яку він сам штучно створив, зібравши чисельне угруповання російських військ біля наших кордонів. Йому потрібно вийти з цієї ситуації, зберігши обличчя. А в умовах, що склалися, будь-який відступ без ескалації, без викиду негативної енергії, якої накачувався весь цей час інформаційний простір, сприйматиметься росіянами як деяка поразка та слабкість лідера. Тому, думаю, Путіну зараз не цікаво говорити з Зеленським. І йому не цікаво говорити з жодним з європейських лідерів, окрім двох — із президентом США Джоном Байденом та лідером Китаю Сі Цзіньпінем. Не думаю, що Путін погодиться на зустріч із нашим президентом. Але тут все залежить від тих аргументів, якими Захід тиснутиме на Москву”, — пояснила експертка.

Нагадаємо, вчора, 19 лютого, президент України Володимир Зеленський виступив на Мюнхенській конференції. Однією з ключових тем його виступу стала інформація про кількість російських військових, які зосереджені біля кордону України та несуть загрозу всій Європі. Також президент закликав провести зустріч країн-учасниць Будапештського меморандуму та висловився щодо вступу України до НАТО.

Після повернення до Києва в аеропорту “Бориспіль” Володимир Зеленський провів термінову нараду з керівництвом сил безпеки та оборони. Присутні на нараді обговорили можливі сценарії подальшого розвитку подій та необхідні кроки України у разі реалізації кожного з них.

Прямий ефір