“Приводів для страху в Путіна дедалі більше”: виклики для президента Росії назвав Фесенко

Володимир Путін. Фото: hromadske.radio

Президента РФ Володимира Путіна все більше і більше турбує ситуація всередині Росії, він не знає, звідки чекати на удар. Тому що тепер уже є проблема з боку партії війни, незадоволеної тим, як ведуть військові дії, і тим, що російська влада виявилася такою безпорадною. Тож Путін боїться не дарма. Проблеми тепер уже йдуть не тільки з України, а й усередині Росії. Про це сьогодні, 5 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог Володимир Фесенко.

Так він прокоментував інформацію, що Путін попередив про загрози режиму в Росії. 2 червня він провів щотижневу нараду Ради безпеки. Першу після того, як на Москву і область було здійснено атаку дронами.

“Приводів для страху у Путіна все більше. Адже ситуація змінилася, до того ж кардинально. Війна якось непомітно, але відчутно перейшла на територію Росії. І це не тільки атаки безпілотниками, і не тільки на Москву, тому що удари по різних військових об’єктах, інфраструктурних, логістичних, які забезпечують російське вторгнення до України, відбуваються щодня. Просто удари безпілотників по Москві та області було ніби символічно, значуще, помітно, всі обговорювали. Це викликало певний інформаційно-політичний шок”, — сказав Фесенко.

Крім того, за словами політолога, останні два тижні майже щодня — новини з Бєлгородської області: справжні реальні бої, які відбуваються там.

“З одного боку, це загроза начебто зовнішня, війна переходить на територію Росії. Але насправді виникає і внутрішня загроза — посилюється нестабільність режиму. І тут ситуація парадоксальна, тому що росіяни (вже не тільки жителі Бєлгородщини, а й інших регіонів) ставлять запитання — а де російська влада, чому вона їх не захищає? До того ж єдина путінська вертикаль, яка раніше працювала як машина, все було чітко сплановано — хто, які заяви робить, зараз починає давати збої, до того ж це вже не просто словесні перепалки між Пригожиним і Шойгу, все набагато серйозніше”, — говорить він.

Як приклад Фесенко навів ситуацію, коли російський добровольчий легіон запропонував губернатору Бєлгородської області прийти на зустріч, щоб забрати полонених і поспілкуватися, він спершу погодився, а потім, мабуть, отримав вказівки з Москви і відмовився.

“Ці шарахання говорять про те, що в Москві абсолютно не були готові інформаційно, політично до реагування на цю бєлгородську ситуацію. Або інший виклик — коли починається вже війна поки що локальна, можливо, це перший прояв, але насправді військові дії між російськими військовими підрозділами. Коли пригожинці затримали командира бригади, російського полковника, провели з ним допит, перед цим був обмін бойовими діями, обстріли, мінування. І в самій Росії представники партії війни ставлять запитання: “А що ж таке, ми що, вже почали воювати одне з одним всередині Росії?”. І таких прикладів дедалі більше”, — розповів політолог.

Він навів ще один приклад — відчуття того, що виграти війну проти України вже не вдасться.

“Першим про це сказав Пригожин у своєму великому інтерв’ю. А днями Затулін — давній і затятий українофоб, який ненавидів Україну, працював на відторгнення Криму від України ще з 90-х років. Він публічно визнав, що війна, по суті, програна, жодної мети так званої “СВО” не досягнуто. Тепер його розбирають у Держдумі, у партійному керівництві, кажуть, будуть покарання. Але це симптом, це діагноз. Уже є відчуття того, що війну програно. За інерцією вона триває”, — резюмував Володимир Фесенко.

Читайте також: Що буде далі на території Росії та яка доля Путіна — прогноз Мусієнка

Нагадаємо, радник президента України з економічних питань Олег Устенко висловив думку, що президенту РФ Володимиру Путіну нізвідки брати гроші на війну проти України, і в нього є два шляхи, щоб розв’язати цю проблему. 

Прямий ефір