ДПСУ розпочала спецоперацію на кордоні з Білоруссю

Фото МВС України

На кордоні України з Республікою Білорусь 23 листопада розпочалася спеціальна прикордонна операція “Полісся“.

Про це повідомляє UA із посиланням на Міністерство внутрішніх справ (МВС) України.

Спецоперація координується Державною прикордонною службою та проводиться спільно із силами Національної гвардії, Національної поліції, ЗСУ та іншими залученими резервами.

На українсько-білоруському кордоні зберігається загроза поширення міграційної кризи та ймовірність перенаправлення потоків мігрантів до України. Тому правоохоронні органи спільними зусиллями вживають заходів щодо нарощування системи охорони кордону на цій ділянці.

“Для подальшого реагування на можливе ускладнення ситуації разом із взаємодіючими державними структурами узгоджено проведення спільної спеціальної прикордонної операції та опрацьовано відповідний план. І вчора ввечері вона (операція “Полісся“, – ред.) офіційно розпочалася”, – наголосив перший заступник голови Державної прикордонної служби України Володимир Нікіфоренко.

Головне завдання спецоперації – не допустити перетину нелегальними мігрантами державного кордону та їхнього потрапляння в Україну. Для цього координується робота усіх залучених сил.

Контроль режиму державного кордону здійснюватиметься збільшеними прикордонними нарядами з одночасним нарощуванням сил та коштів на можливих напрямках спроб прориву груп незаконних мігрантів.

В охороні кордону використовується:

  • авіація;
  • безпілотні авіаційні комплекси;
  • технічні засоби спостереження.

У межах контрольованих прикордонних районів проходитиме виставлення контрольних постів на автомобільних дорогах та патрулювання основних шляхів, що ведуть до державного кордону; перевірки автобусних та залізничних станцій; проведення превентивних заходів у населених пунктах прикордоння.

Нагадаємо, Європейський Союз розпочав технічні переговори з Білоруссю щодо репатріації мігрантів. Наразі ведеться діалог із главою МЗС Білорусі Володимиром Макеєм.

Читайте також: Єврокомісія виділить до 3,5 млн євро на репатріацію мігрантів

Прямий ефір