Проведення саміту Україна — ЄС у Києві — це чіткий сигнал РФ, що Україна буде в ЄС та НАТО, — дипломат

Володимир Єльченко. Скріншот: uatv.ua

Стиль і методи ГРУ Росії не змінилися — більшість російських дипломатів за кордоном — співробітники російських спецслужб. Про це заявив дипломат, колишній представник України при ООН, надзвичайний та повноважний посол України у США (2020-2021 рр.) Володимир Єльченко в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Водночас він наголосив, що всі посольства РФ у Європі перебувають під серйозним наглядом влади.

“Є російська шпигунська мережа по всьому світу. Найчастіше вона працює під прикриттям російських дипломатичних установ, тобто посольств. І вони просто виконують завдання центру, те, що зараз називають ІПСО, тобто спеціальні психологічні операції для залякування. Але в цьому випадку я не бачу, які ще теракти вони можуть запланувати. Річ у тому, що кожне російське посольство, принаймні в країнах Західної Європи, перебуває під дуже серйозним наглядом. Я думаю, що це все відстежується західними розвідками”, — сказав Єльченко.

Він додав, що після 24 лютого налякати українських дипломатів уже не вдасться.

“Але ще складніші умови на фронті в самій Україні. Тому я впевнений, що холоднокровність наші дипломати не втрачають. Вони працюють, як і раніше. Так, звичайно, якісь правила доведеться посилити, підвищити пильність і таке інше. Але це завжди було”, — сказав дипломат.

Гість ефіру також зазначив, що саміт Україна — ЄС, який відбудеться у Києві, — чіткий сигнал РФ, що наша країна стане членом Євросоюзу та НАТО.

“Росії це чіткий сигнал, що Україна стане членом Європейського Союзу. І скоріше рано, ніж пізно. До того ж вона стане членом НАТО. Тобто ще одну “мету” Путіна буде досягнуто”, — зазначив гість ефіру.

Читайте також: Західні партнери України більше не бояться РФ і активно починають передавати техніку для наступу, — Чернєв

Прямий ефір