Просування російських окупаційних військ у Харківській області немає, — Варченко

Іван Варченко. Фото: mvs.gov.ua

Збройні сили Російської Федерації (ЗС РФ) атакують Вовчанськ Харківської області, а українські Сили оборони ефективно відбивають атаки й не дають противнику просуватися далі. Лінія фронту стабілізувалася. Про це сьогодні, 15 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт з питань національної безпеки Іван Варченко.

“Росія намагається атакувати, українці обороняються. На цей час стабілізували лінію фронту, ми бачимо, що просування російських окупаційних військ припинилося. Українці ефективно відбивають атаки у Вовчанську. Дані розвідки та оцінка ситуації дозволяють усунути будь-які оперативні загрози на території Харківської області”, — сказав він.

Наступ на Харківську область, а також концентрація сил і засобів армії РФ на кордоні з Сумською областю, підтверджують намір ЗС РФ розтягнути лінію фронту.

“Що стосується Сумської області — там здійснюється якась концентрація російських сил і засобів. Росіяни намагаються розтягнути лінію фронту. Росіяни мають достатньо живої сили для того, щоб створювати напругу на такій ділянці. Але жива сила без серйозної підтримки авіації, артилерії, бронетехніки та інших видів озброєнь не дає змоги говорити про потенційні успіхи на будь-якій із ділянок”, — пояснив Варченко.

Стримувати армію РФ Збройним силам України допоможуть постачання озброєнь від українських партнерів.

“Ми з нетерпінням чекаємо, щоб у швидших темпах в Україну приходили ті озброєння, які нам обіцяні та закуплені. Насамперед — артилерійські та касетні боєприпаси”, — констатував експерт.

Читайте також: Перед російськими військами не стоїть завдання захопити Харків — пояснення Гетьмана

Прямий ефір