Пропагандисти залишилися без червоної доріжки: кого не запрошують на Мюнхенську безпекову конференцію, пояснив експерт

Ілюстративне фото: politico.eu

Мюнхенська конференція з безпеки, яка цього року відбудеться 16-18 лютого, відбудеться без представників Росії та Ірану, а також німецьких крайніх лівих та крайніх правих. Це правильне рішення, яке збільшить авторитет конференції. Про це сьогодні, 5 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив надзвичайний та повноважний посол, радник директора Національного інституту стратегічних досліджень Андрій Веселовський.

Він нагадав: як Давос вважається головним економічним форумом світу, так і Мюнхенська конференція — головний майданчик для політичних дискусій. Відповідно, це не місце для пропагандистів, які, як, наприклад, крайні праві в Німеччині, закликають відновити всі відносини з Російською Федерацією, віддати Україну, негайно потоваришувати з Китаєм тощо.

“Керівник цієї конференції Крістоф Гойсген, колишній помічник Ангели Меркель, з цього приводу висловився дуже чітко, що я червону доріжку цим божевільним чи провокаторам надавати не маю наміру. І справді, доріжка була б червоною, тому що в Мюнхенській конференції з безпеки беруть участь десятки, якщо не сотні провідних політиків та бізнесменів світу. Коли ми говоримо, наприклад, про Давос, то Давос — це світовий економічний форум. А Мюнхен — це політика та безпека такого ж масштабу. На Мюнхенській конференції виступають керівники найбільших держав. Свого часу там були навіть президенти Сполучених Штатів, керівник Китаю тощо. Таким чином, таку позицію пана Гойсгена виправдано, зрозуміло. І проти неї ніхто не виступає. Щобільше, навіть представники Кремля вдають, що їх це тільки тішить, що вони й не збиралися, і що взагалі вони все це у гріш не ставлять”, — прокоментував Андрій Веселовський.

Нагадаємо, 2023 року на Міжнародній конференції з безпеки в Мюнхені Україна була в центрі світового порядку денного. Обговорювалися військово-технічна підтримка України, подальша фінансова та дипломатична ізоляція Росії та протидія диктаторським режимам, які допомагають РФ вести війну проти України.

Прямий ефір