Президенти України та Молдови висловили готовність посилити співпрацю щодо протидії викликам з боку Росії — підсумки перемовин у Києві

Мая Санду та Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський та президентка Республіки Молдова Мая Санду предметно обговорили актуальні питання двосторонньої взаємодії. Зустріч відбулась сьогодні, 31 березня, у Києві, інформує FREEДОМ із посиланням на пресслужбу глави Української держави.

Зазначається, що Санду перебуває з візитом в Україні на запрошення Зеленського.

“Глава Української держави відзначив важливість солідарності Молдови з народом України в умовах російської агресії, що триває, і наголосив на налаштованості й далі робити все необхідне для розбудови дружніх і тісних відносин між нашими державами”, — йдеться у повідомленні.

Зеленський високо оцінив сигнали молдовської сторони на підтримку України та відвідання президенткою Молдови постраждалих від російських окупантів міст.

Глава Української держави поінформував колегу про ситуацію на фронті. Також лідери висловили готовність посилити співпрацю в контексті протидії викликам з боку Росії та обмінялися думками щодо необхідності подальшого санкційного тиску на Москву.

Президент України привітав спільний прогрес у питаннях розвитку транспортної інфраструктури, зокрема сполучення Одеської області та півдня Молдови новим залізничним коридором зі спільним прикордонним та митним контролем. Сторони позитивно відзначили роботу відповідних відомств двох країн, спрямовану на збільшення пропускної спроможності на окремих прикордонних ділянках.

Окрему увагу було приділено питанню створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України.

Президенти України та Молдови також обговорили прогрес і подальші перспективи руху двох держав шляхом європейської інтеграції.

Під час зустрічі Володимир Зеленський висловив подяку молдовській стороні за ухвалене національним парламентом рішення про визнання Голодомору в Україні актом геноциду українського народу.

Читайте також: Президент Зеленський і лідери країн-союзників відвідали Бучу в річницю деокупації — усі подробиці та заяви (ВІДЕО)

Прямий ефір