Президент України зустрівся з лідерами Чехії та Словаччини — деталі перемовин (ВІДЕО)

Володимир Зеленський та Петер Павел. Фото: president.gov.ua

На полях саміту НАТО у Вашингтоні президент України Володимир Зеленський провів зустрічі із лідерами Чехії та Словаччини Петром Павелом та Петером Пеллегріні. Про це повідомляє FREEДОМ із посиланням на пресслужбу глави держави. 

Лідери Чехії та України скоординували позиції перед засіданням Ради Україна — НАТО, зустрічами коаліції ППО та коаліції винищувачів.

Також сторони обговорили реалізацію чеської ініціативи з постачання артилерійських боєприпасів Силам оборони та нові джерела її фінансування, реалізацію результатів першого Саміту миру та залучення якомога більшої кількості країн глобального Півдня до відновлення справедливого миру в Україні.

Окрему увагу Петр Павел та Володимир Зеленський зосередили на питанні євроінтеграції України. 

Як наголосив лідер Української держави, Київ сподівається на швидкий переговорний процес із ЄС та очікує початку двосторонніх скринінгових зустрічей щодо українського законодавства.

Під час перемовин лідерів України та Словаччини йшлося про  масований обстріл українських міст Росією, внаслідок якого постраждала, зокрема, дитяча лікарня “Охматдит” у Києві. 

Володимир Зеленський та Петер Пеллегріні. Фото: president.gov.ua

Президенти обговорили можливість лікування частини її пацієнтів у Словаччині.

Зеленський розповів Пеллегріні про боротьбу з російським повітряним терором і наголосив на потребі в додаткових системах ППО.

Сторони також відзначили результати спільного засідання урядів, що відбулося у квітні в Братиславі, та обговорили гуманітарну співпрацю й перспективи спільних проєктів в енергетиці, прикордонній інфраструктурі.

Читайте також: Саміт НАТО у Вашингтоні продовжує роботу — головне за другий день (ВІДЕО)

Нагадаємо, прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив про додатковий пакет військової підтримки для України вартістю у 500 млн канадських доларів.  

Прямий ефір