Президент прийняв вірчі грамоти в апостольського нунція, послів Ізраїлю та Латвії

Фото ОП

Володимир Зеленський прийняв вірчі грамоти у апостольського нунція, послів держави Ізраїль та Латвійської Республіки. Глава держави обговорив з представниками Ізраїлю, Латвії та Ватикану важливі для України питання.

Про це повідомляє UA з посиланням на сайт ОП.

Володимир Зеленський привітав новопризначеного посла Ізраїлю в Україні Міхаеля Бродського та наголосив на важливості подальшої розбудови взаємовигідної, плідної міждержавної співпраці.

Під час розмови сторони окремо торкнулися питання вшанування 80-х роковин трагедії Бабиного Яру, зокрема участі ізраїльської делегації на чолі з президентом Іцхаком Герцогом у пам’ятних заходах наступного тижня.

Глава держави повідомив про ухвалення Верховною Радою 22 вересня закону “Про запобігання та протидію антисемітизму в Україні”.

Президент окремо порушив питання необхідності надання Ізраїлем належної оцінки Голодомору 1932-1933 років.

“Настав час підтримки Кнесетом Держави Ізраїль визнання Голодомору геноцидом українського народу”, – наголосив Володимир Зеленський.

Було обговорено важливість розвитку співпраці у низці перспективних напрямів, де можуть бути використані інноваційні технології та передовий досвід ізраїльських компаній. Йшлося, зокрема, про сільське господарство та залучення Ізраїлю до проекту зі створення нових та модернізації наявних іригаційних систем у південних регіонах України.

Посол Ізраїлю зі свого боку підтвердив налаштованість працювати в цих напрямах, а також повідомив про зацікавленість ізраїльської сторони долучитися до реалізації президентських інфраструктурних проектів в Україні, зокрема в межах програми “Велике будівництво” та проекту “Президентський університет”.

У розмові з апостольським нунцієм Вісвальдасом Кульбокасом глава держави наголосив, що Україна цінує двосторонній діалог зі Святим Престолом, який розвивається та поглиблюється.

Володимир Зеленський зазначив, що особливо важливою подією в контексті зміцнення відносин зі Святим Престолом може стати візит Папи Франциска до України. Глава держави нагадав, що цього року в Україні відзначали 20-ту річницю візиту Папи Івана Павла ІІ.

Апостольський нунцій зі свого боку подякував президенту України за евакуацію з Афганістану 18-ти студентів та членів їхніх родин.

Під час зустрічі Володимир Зеленський окремо зупинився на питанні беатифікації митрополита Андрія Шептицького.

Вітаючи посла Латвії Ілгварса Кляву, президент відзначив дружній характер взаємодії держав на двосторонньому рівні, а також у межах міжнародних організацій.

Відбувся обмін думками щодо підготовки майбутніх двосторонніх політичних контактів на найвищому рівні, обговорено ключові пріоритети українсько-латвійських відносин. Новопризначений посол підтвердив налаштованість глави Латвійської держави здійснити візит в Україну.

Нагадаємо, до 80-ї річниці вбивств у Бабиному Яру президент Ізраїлю Іцхак Герцог здійснить свій перший державний візит в Україну.

Читайте також: Папа Римський Франциск відвідає Україну наступного року

Прямий ефір