Представника Росії вперше не обрали до суду ООН

Міжнародний суд у Гаазі. Фото: un.org

За результатами виборів у Міжнародному суді ООН у Гаазі вперше в історії не буде радянського або російського судді. Президент України Володимир Зеленський заявив, що ООН “почала очищатися від зловмисного впливу Росії”, інформує FREEДОМ.

Представник РФ Кирилл Геворгян програв представникові Румунії ексміністру закордонних справ Богдану Ауреску. Вони номінувались до складу суду в Гаазі від регіону Східної Європи.

“Уперше в історії ООН її держави-члени відмовили Росії у праві здійснювати правосуддя від їх імені в Міжнародному суді ООН. Світ бачить, хто руйнує міжнародне право, а не захищає його”, заявив Зеленський.

Він привітав представників Австралії, Мексики, ПАР, Румунії та США з перемогою на виборах до Міжнародного суду ООН як у Раді безпеки, так і в Генасамблеї.

Представник України в ООН Сергій Кислиця назвав це історичною подією.

“Вперше з 1946 року Москві вказали на вихід з Міжнародного суду ООН. Та ще як! У Радбезі РФ не спромоглася набрати більше за 5-6 голосів в усіх 5 турах. До того ж, її затятий опонент США набрали 12-14. Не менш провальним був і результат у ГА друга з кінця”, йдеться в повідомленні.

У складі Міжнародного суду ООН 15 суддів. Вони обираються Радбезом і Генасамблеєю ООН, що голосують незалежно одна від одної. Для того, щоб бути обраним, кандидат має отримати абсолютне число голосів в обох органах. З метою забезпечення спадкоємності у складі Суду не всі терміни повноважень 15 суддів закінчуються в один і той самий час. Кожні три роки проводяться вибори однієї третини членів Суду.

Нагадаємо, 7 квітня 2022 року, після початку повномасштабного вторгнення в Україну, Росію виключили з Ради ООН з прав людини (РПЛ ООН). РФ намагалась повернутись у Раду ООН з прав людини, але 10 жовтня 2023 року програла за результатами таємного голосування.

Прямий ефір