Представник Держдепу США: 12 років тому Росія працювала з НАТО як партнер, тепер ця країна — загроза для всього світу

Країни НАТО об’єдналися, щоб посилити присутність на східному фланзі. Офіційний представник Держдепартаменту США Андреа Калан в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA розповіла, чому в новій стратегічній концепції НАТО важливо було назвати Росію загрозою для всього світу на тлі війни в Україні.

За її словами, саміт НАТО у Мадриді був історичним, тому що вперше за 12 років НАТО схвалило нову стратегічну концепцію, а Росію вперше назвали загрозою. “Якщо 12 років тому Росія працювала з НАТО як партнер, то зараз Росія є загрозою для НАТО”.

Ця країна у центрі уваги як головна загроза. Ми бачимо, що Росія робить в Україні, ми бачимо заяви, які надходять із Кремля, ми бачимо дії Росії у різних країнах світу і не бачимо, що Росія хоче працювати разом з іншими країнами світу”.

Калан зазначила, що війна в Україні – це небезпека для Європи та всього світу, а лідери країн НАТО показали, що альянс став сильнішим і що НАТО може боротися із сьогоднішніми загрозами.

США посилюють присутність у Європі, запроваджують постійний штат п’ятої армії у Польщі, посилюють партнерство з Великою Британією. Там будуть дві додаткові ескадрильї “Ф-35. В Іспанії буде ще два есмінці. Усі країни НАТО об’єдналися, щоб посилити присутність на східному фланзі НАТО”.

Вона наголосила, що всі країни НАТО бачать жорстоку війну в Україні. “Це варварство, і ми об’єдналися, щоб говорити про те, що Росія є загрозою для НАТО та безпеки у світі”.

США готові допомогти Україні боротися з російською агресією стільки, скільки потрібно. Світ буде кращим, коли всі країни поважатимуть демократію, суверенітет та територіальну цілісність. Від Росії ми цього не бачимо. Тому важливо покласти край цій війні”.

Крім того, НАТО не лише визнало Росію як загрозу в новій стратегічній концепції альянсу, а й згадало Китай. “Коли ми бачимо дії в економічних, технологічних сферах, які становлять загрозу для демократії в усьому світі, тоді потрібно відкрито про це говорити”.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський, виступаючи по відеозв’язку на 4GamesChangers Festival у Відні, заявив, що Росія є спонсором розколу та дезінформації, антиєвропейських політичних рухів та проблем для всього континенту.

Звільнення острова Зміїний обмежить дії росіян у Чорному морі – Зеленський

Експерт: Найкращий показник ефективності санкцій проти РФ – країну хочуть залишити 15 тисяч доларових мільйонерів

Читайте також: Шаховий аналіз війни та миру. Інтерв’ю з Гарі Каспаровим

Прямий ефір