Позачергове засідання ТКГ щодо Донбасу не відбулося — його зірвала російська сторона

Фото Укрінформ

Російська Федерація знову відмовилася від участі у позачерговому засіданні Тристоронньої контактної групи (ТКГ), скликаному на  сьогодні, 19 лютого, із метою термінового обговорення безпекової ситуації на Донбасі. Про це повідомила українська делегація у ТКГ, інформує UA.  

В українській делегації наголосили, що така позиція Росії викликає подив, бо політичні радники лідерів країн Нормандського формату у спільній заяві 26 січня 2022 року підтримали безумовне дотримання режиму припинення вогню та повну відданість заходам з посилення режиму припинення вогню, попри розбіжності щодо інших питань імплементації Мінських домовленостей.

“Вважаємо, що неучасть Російської Федерації свідчить про її свідомий намір продовжувати нагнітання ситуації, а блокування роботи ТКГ ставить під сумнів щирість заяв керівництва Російської Федерації про відданість виконанню Мінських домовленостей та відсутність агресивних намірів щодо України”, — наголосили в українській делегації.

І акцентували, що така ескалація відбувається під час Мюнхенської конференції, коли увага всієї світової спільноти сконцентрована на питаннях безпеки у Східній Європі.

Під час консультацій із координатором ОБСЄ в ТКГ українська сторона заявила про відсутність будь-яких планів щодо проведення наступальної операції.  На підтвердження цього були наведені такі факти:

  • ЗСУ перебувають на своїх позиціях в районі проведення Операції об’єднаних сил;
  • ротації підрозділів ЗСУ, які могли б викликати стурбованість, не проводяться;
  • ударні угрупування не створюються;
  • техніка та озброєння ЗСУ, відведені згідно з Мінськими домовленостями, розташовуються у встановлених районах і відкриті для контролю з боку ОБСЄ;
  • чисельність підрозділів ЗСУ, що перебувають у районі проведення ООС, не збільшена;
  • Збройні сили чітко дотримуються заходів з посилення режиму припинення вогню, погоджених у межах ТКГ 22 липня 2020 року.

“Під час двосторонніх консультацій Україна ще раз підтвердила свою готовність до невідкладного обговорення в межах Тристоронньої контактної групи безпекової ситуації та шляхів її деескалації”, — наголосили в українській делегації.

Нагадаємо, Україна звернулася із проханням до партнерів з Німеччини та Франції, щоб допомогли посилити незалежними спостерігачами Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ. 

Прямий ефір