Посилення протиповітряної оборони України стане одним із головних питань на “Рамштайн-15” — деталі від Мусієнка

Олександр Мусієнко. Фото: facebook.com/musiienkoua

Посилення протиповітряної оборони стане одним із головних питань на черговій зустрічі Контактної групи з оборони України, яка відбудеться сьогодні, 19 вересня, на авіабазі “Рамштайн” у Німеччині. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

“Залишається питання протиповітряної оборони та її посилення… І якраз на форматі “Рамштайн” у жовтні минулого року було обіцяно, що Україна отримає, і країни-партнери допоможуть створити ешелоновану, потужну систему ППО. Ця робота триває насправді за допомогою наших партнерів”, — сказав він.

Також, за словами Мусієнка, очікується, що йтиметься про необхідні компоненти, снаряди, боєприпаси та системи озброєнь, які потрібні Україні для підтримки контрнаступу та стримування атак Росії з повітря.

“Фактично це вже і підготовка до зимової кампанії і до весняної кампанії Збройних сил України. Зараз закладаються, скажімо так, певні елементи і певна стратегія”, — сказав експерт.

Він прогнозує, що 15-та зустріч у форматі “Рамштайн” буде продуктивною і закінчиться додатковими пакетами допомоги для України.

“Річ у тім, що зараз під “Рамштайн” якраз було обіцяно пакет допомоги від Німеччини, який становитиме 400 мільйонів. Плюс я думаю, що варто очікувати хороших новин із Нью-Йорка, де буде проходити Генасамблея ООН. І надалі ми очікуємо на зустріч президента України Володимира Зеленського та президента США Байдена, де обговорюватимуться питання і надання додаткової допомоги, і озброєнь. Це все буде синхронізовано в один, скажімо так, процес. І загалом цей тиждень, якщо ми візьмемо щодо озброєнь і підтримки України, я думаю, пройде з величезним знаком “плюс” для нас”, — прогнозує Мусієнко.

Читайте також: 15-й “Рамштайн” для України і перший — для Умєрова: про очікування від зустрічі розповів нардеп

Нагадаємо, попереднє засідання Контактної групи з оборони України відбулося 18 липня. Тоді учасники обговорювали посилення ППО, надання боєприпасів і бронетехніки українським військовим.

Прямий ефір