15-й “Рамштайн” для України і перший — для Умєрова: про очікування від зустрічі розповів нардеп

Зустріч учасників "Рамштайну-9". Фото: NATO

19 вересня в Німеччині відбудеться чергова, вже 15-та, зустріч у форматі “Рамштайн”. Цього разу союзники зустрінуться особисто, а не онлайн. У Пентагоні вже підтвердили участь міністра оборони Ллойда Остіна та голови Об’єднаного комітету начальників штабів США генерала Марка Міллі. Українську делегацію представлятиме новий міністр оборони Рустем Умєров. У зв’язку з цим якихось принципових змін у плані підтримки України очікувати не варто. Такою думкою в ефірі телеканалу FREEДОМ поділився голова комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко.

“Думаю, що радикальним чином це все-таки не вплине. Хоча, дійсно, в галузі міжнародної політики людський фактор має велике значення. Часто згадую в цьому аспекті слова президента Байдена, який сказав, що міжнародні відносини — це міжособистісні відносини. Але в даному контексті, у плані надання озброєнь, військово-технічної допомоги Україні, я думаю, це не вплине вирішальним чином”, — сказав Мережко.

Нардеп упевнений, що новий очільник українського оборонного відомства не тільки продовжить виконану роботу в межах “Рамштайну”, але й примножить її позитивні результати для України.

“Я знаю особисто Рустема Умєрова, оскільки ми разом працювали в одній делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи. Знаю як дуже ефективного представника парламентської дипломатії, успішного менеджера. І я вірю в те, що він не тільки продовжить усе те позитивне, що було зроблено до нього, але й примножить. Думаю, що на нас чекає дуже багато позитивних новин, пов’язаних із новою командою”, — акцентував депутат.

Він доповнив, що персоналії відіграють певну роль у подібних процесах. Але все-таки державні інститути, налагоджений механізм дипломатії важливіший у цьому плані.

“Ми бачимо, що сам формат, механізми “Рамштайну” давно напрацьовані. Є певні традиції, які вже склалися. І тут, звичайно, людський фактор відіграє, безумовно, важливу позитивну роль, але в певних межах — тієї існуючої соціальної структури, яка вже створена і яка успішно діє”, — сказав Мережко.

Нагадаємо, попереднє засідання Контактної групи з оборони України відбулося 18 липня. Тоді учасники обговорювали посилення ППО, надання боєприпасів і бронетехніки українським військовим.

Прямий ефір