Внаслідок масованої атаки на Дніпро постраждали дві людини. У кількох районах міста виникли пожежі, пошкоджено житлові будинки, транспортну інфраструктуру, практично зруйновано будівлю, в якій розташовувався телеканал, згоріли автомобілі. Під ударами БпЛА місто перебувало близько двох годин напередодні ввечері, 17 листопада. Про те, як сьогодні, 18 листопада, ліквідували в Дніпрі наслідки російського удару, розповіли кореспонденти FREEДОМ.
“Ось тут я спав, подивіться. Перший вибух — і накрило мене склом. Але ковдра трохи врятувала. Ось що вони наробили”, — показує своє ліжко під вікном мешканець постраждалого будинку Володимир.
За його словами, він прокинувся вночі від вибухів. Вони були настільки близько, що будинок весь час хитався. Володимир одразу спустився в підвал, де обладнано бомбосховище. Там вже були всі його сусіди.
“А потім було понад десять [вибухів]. Це я нарахував. А ось жінка каже, що було 11 вибухів, хтось каже 13. “Шахеди” були тут — у дворі, прямо тут лежали”, — розповідає Володимир.
Олександра вибухи також застали вдома, він тільки встиг вийти в коридор. У найближче укриття, яке розташоване через дорогу, переходити було небезпечно. На вулиці все тряслося від вибухів БпЛА.
“З відстанню, коли у хвилину, коли в сорок секунд, коли в п’ять хвилин йшли вибухи. Я особисто дорахував до 12, а інші рахували, кажуть 16 і 17 штук. Всі в одне місце падали”, — каже він.
До Дніпра Олександр з донькою переїхали навесні 2024 року з Очеретиного Донецької області. Винайняли квартиру. Тепер у ній не залишилося жодного вцілілого вікна.
“Все повилітало, зі шторами багети зірвало. Все в склі. Бардак”, — повідомив чоловік.
В ніч на 18 листопада Дніпро атакували понад 35 ударних російських безпілотників. Більшість з них збили, але деякі спровокували пожежі в чотирьох районах міста.
“Постраждали сім багатоповерхових будинків. На цей час інформація. Під тисячу вибитих вікон. Зараз вже відомо, що пошкоджено два дахи”, — заявив заступник міського голови Дніпра Ігор Маковцев.
Найбільше постраждала будівля, в якій розташовувався телеканал. Під час атаки людей в ній не було, але техніка практично повністю знищена.
“Вчора нашому водієві вдалося зайти на перший поверх до редакції, там практично все було ціле. Нещодавно ми туди заходили, щоб забрати хоч якісь вцілілі речі, але, на жаль, все вже залито водою і вигоріло. Наші журналісти та оператор заходили в операторську, їм вдалося врятувати кілька камер. Ми їх перевірили, і вони працюють. Істотні руйнування в коридорах, також частково зруйновано будівлю”, — розповіла завідувачка редакції новин “Суспільне Дніпро” Валерія Бовша.
Старий контрабас — це єдине, що вдалося врятувати з кіностудії, яка також розташовувалася в цій будівлі.
“У нас великий знімальний павільйон з декораціями, з реквізитом, з костюмами, з великою кількістю професійного обладнання. Нічого немає — там провалився дах. Немає навіть чого фіксувати. Там все згоріло. Дірка”, — заявила директорка кіностудії Олександра Тесленко.
Через сильний вітер пожежу в будівлі гасили понад 12 годин. Одночасно слідчі прокуратури збирали докази чергового воєнного злочину РФ.
“Прокурори разом зі слідчими перебувають на місцях. Проводять огляд місць атаки, збирають фрагменти безпілотників, опитують свідків і потерпілих від зазначеної масової атаки”, — сказав керівник Дніпропетровської обласної прокуратури Юрій Папуша.
Внаслідок російських ударів постраждала і транспортна інфраструктура. Вранці повідомлялося про те, що деякі поїзди прибудуть до міста із затримкою. До цього часу рух поїздів було перенаправлено для безпеки пасажирів.
Читайте також: Російська атака знищила в Дніпрі телестудію “Суспільного” та редакцію “Українського радіо” (ФОТО)
Нагадаємо, через російську дронову атаку в чотирьох районах Дніпра виникли пожежі.














