Постачання Україні обіцяного Заходом озброєння дозволить відкинути ворога та завершити війну перемогою над противником, — Сирський

Олександр Сирський. Фото: gettyimages.com

Ситуація на фронті складна, але контрольована. Про це заявив головнокомандувач Збройних Сил України (ЗСУ) Олександр Сирський, повідомляє FREEДОМ.

“Останнім часом кількість повернутих нами позицій перевищує кількість втрачених. Ворогу не вдалося суттєво просунутися на стратегічних напрямках, його територіальні здобутки, якщо вони і є, мають тактичне значення. Цю ситуацію ми контролюємо”, — сказав він.

Головнокомандувач ЗСУ зазначив, що армія РФ намагається наздогнати українські війська в ефективному застосуванні сучасної зброї, наприклад безпілотної авіації.

“Ми навчилися воювати не кількістю боєприпасів, а майстерністю застосування зброї, яка є. Крім того, ми максимально використовуємо перевагу у засобах безпілотної авіації. Хоча ворог намагається наздогнати нас у цьому ефективному вигляді зброї. Противник продовжує наступальні дії на широкому фронті, намагається за будь-яку ціну вийти на кордони Донецької та Луганської областей, потіснити нас на лівому березі Дніпра у Запорізькій області”, — зазначив Сирський.

Спорудження захисних ліній — пріоритет для військового командування та місцевої влади.

“Зараз триває підготовка потужних ліній оборони на багатьох проблемних напрямках. Для керівництва держави та Збройних сил, для місцевих адміністрацій тощо зведення фортифікаційних ліній та споруд тепер є одним із пріоритетів. Підготовлені укріплення зберігають життя наших воїнів. Будівництво розгалуженої системи інженерно-фортифікаційних споруд — не лише завдання інженерних підрозділів Сил підтримки Збройних сил України та військових частин. До цього процесу також залучено обласні військові адміністрації та підрозділи Державної спеціальної служби транспорту. Ця робота постійно продовжується”, — пояснив головнокомандувач.

Якщо союзники поставлять Україні всю обіцяну допомогу — ЗСУ відкинуть ворога, хоч би скільки людей не мобілізувала Росія.

“Якщо Захід, як заявляє, поставить Україні все, чого потребують її Збройні сили, — це дозволить відкинути ворога, хоч би скільки людей не мобілізувала Росія, і нарешті завершити цю війну воєнною перемогою над противником. Але й ми не сидимо склавши руки, а нарощуємо можливості вітчизняного оборонно-промислового комплексу (ОПК). Якщо до його розвитку будуть залучені європейці в обіцяних обсягах, я думаю, ми вирішимо згодом проблему “снарядного голоду”, — сказав генерал.

Він розповів, що Україна збільшує виготовлення власного озброєння, а також працює над виробництвом західної зброї.

“Можна згадати про переозброєння артилерійських підрозділів вітчизняною гарматою “Богдана” з одночасним доукомплектуванням її автоматичною системою наведення вогню. Незабаром, очікується, вже в Україні виготовлятимуть певні зразки західних гаубиць та нарізні вітчизняні міномети… Також хорошим прикладом є відновлення та капітальний ремонт гаубиць американського виробництва М777. Ми налагодили виробництво деяких подібних деталей в Україні”, — резюмував Сирський.

Читайте також: Регулярні удари РФ по ГЕС можуть призвести до непоправних наслідків, — Коваленко

Прямий ефір