Постачання озброєнь Україні: чому TAURUS стали каменем спотикання, пояснив Коваленко

Олександр Коваленко. Скріншот: uatv.ua

Останнім часом підтримка з боку Європи орієнтована на мілітарну компоненту, ніж на гуманітарну. І Німеччина, наприклад, із країни, яка переважно займала гуманітарні позиції, перейшла до категорії країни номер один за кількістю мілітарної допомоги. Поки США пасуть задніх, перебуваючи у вирі своїх політичних баталій, Німеччина вирвала цей вінець першості, і вона країна номер один. Про це заявив в ефірі телеканалу FREEДОМ військово-політичний оглядач групи “Інформаційний опір” Олександр Коваленко.

У той же час він пояснив, що ракети TAURUS стали каменем спотикання через те, що канцлер Німеччини Олаф Шольц боїться, що ЗСУ можуть їх використовувати по Москві.

“Україна вже показала, що ми не маємо наміру обстрілювати територію Російської Федерації західними озброєннями без узгодження з країнами, які нам його постачають. Фінляндія, наприклад, не проти, щоб фінськими боєприпасами обстрілювали російських військових на території Росії… Тому, як на мене, це примітивне виправдання, за якими може стояти щось більше. Швидше за все, якщо не вдаватися до якоїсь політичної конспірології, то, на мій погляд, вся справа саме в технічному компоненті. TAURUS нема на чому застосовувати. У нас немає на сьогоднішній день носія, який міг би застосовувати TAURUS, на Су-24 їх не інтегрувати”, — сказав Коваленко.

Експерт також зазначив, що Україна може собі дозволити використати комплекси ППО для збиття російських літаків.

“Для того вони і створюються малого, середнього, великого радіусу дії. Але в даному випадку ми говоримо саме про комплекс великого радіусу дії, що дозволяє дотягнутися до фронтових бомбардувальників Су-34. В основному вони застосовуються на безпечних дистанціях, 30-40 кілометрів від лінії зіткнення… Фактично, щоб знищити Су-34-й, з урахуванням такого буфера безпеки, необхідно подолати дистанцію в 60 і більше кілометрів. Тобто це не комплекс малого радіусу дії, а саме великого радіусу дії”, — сказав він.

Читайте також: “Не передбачає відправлення в Україну німецьких солдатів”: можливу передачу ракет Taurus прокоментувала депутат Європарламенту

Прямий ефір