Посольство США після часткового від’їзду дипломатів – що зміниться і коли повернуться співробітники (ВІДЕО)

Фото Facebook Посольство США в Україні

Посольство США ухвалило рішення відправити додому членів сімей та дозволило виїхати деяким іншим дипломатичним співробітникам. До таких дій вдаються через ситуацію зі скупченням військ РФ поблизу кордонів України. Про це в ексклюзивному інтерв’ю телеканалу UA повідомив радник з питань преси, освіти та культури Посольства США в Україні Волтер Браунолер.

Він запевнив, що незважаючи на частковий виїзд співробітників, американське посольство продовжує активну роботу в Україні.

“Американське посольство тут залишається відкритим для бізнесу, і наша робота з українськими партнерами, урядами, організаціями, людьми продовжуватиметься і, справді, тільки активізувалася за останні кілька тижнів. Крістіна Колвін залишиться в Україні як глава місії тут, у наших дипломатичних офісах”, – запевнив Браунолер.

За його словами, рішення відправити додому деяких співробітників та сім’ї дипломатів – приклад того, що Сполучені Штати надзвичайно серйозно ставляться до загрози Росії для України.

“Хоча ми відправляємо деяких членів сімей та окремих співробітників додому через велику обережність, ми, як і раніше, непохитно підтримуємо Україну”, – акцентував представник посольства США.

Дипломат також наголосив, що для Росії зараз є два варіанти.

“Один із них – це дипломатичний шлях, який, як ми все ще сподіваємося, приведе до деескалації цього конфлікту. Але якщо Росія вирішить не йти цим шляхом, ми ясно дали їм [росіянам] зрозуміти, що це матиме серйозні наслідки для Росії та російської економіки. І в інших сферах теж. Тому ми, як і раніше, віддані Україні. І в цей момент ми повинні побачити, в якому напрямку піде Росія. Я думаю, ви знаєте, основна причина пов’язана з агресією, що триває на українському кордоні і в Криму з боку Росії. Таким чином, ми ухвалили це рішення не через якийсь конкретний пункт, якого було досягнуто, але на цьому етапі розумно дозволити членам сімей та деяким дипломатичним співробітникам покинути Україну”, – пояснив Волтер Браунолер.

Радник посольства висловив сподівання, що співробітники зможуть повернутися до України протягом найближчих кількох тижнів або місяців, коли ситуація покращиться. Водночас наголосив, що це залежатиме від дій Росії.

“Скрізь у світі, коли посольство перебуває в будь-якому статусі евакуації, воно залишається у цьому статусі протягом 30 днів за один раз. Таким чином, приблизно через місяць посольство та Державний департамент повторно оцінять позицію, щоб побачити, чи змінилася ситуація з безпекою. Дипломати та їхні сім’ї зможуть повернутись в Україну, або вони (посольство та Держдеп, – ред.) вирішать залишити членів сімей та інших осіб за межами України ще на місяць”, – розповів Браунолер.

Також дипломат наголосив, що поради стосовно безпеки, які надаються співробітникам посольства, поширюються на всіх американців.

“У нас є так звана політика відсутності подвійних стандартів, тому будь-які поради чи рекомендації, які ми даємо американцям, що працюють у посольстві, ми також даємо широкому загалу. І так само, як ми радимо членам наших сімей повернутися до США, або тимчасово залишити Україну, ми радимо іншим американцям зробити те саме”, – зазначив представник посольства.

Водночас Браунолер вважає, що багато американців залишаться в Україні.

“Є, звичайно, багато американців українського походження, які побудували тут життя і залишаться тут. Але ми повідомили про нашу позицію, вона поширюється сьогодні в новинах, щоб у всіх була однакова інформація”, – наголосив радник з питань преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

Раніше повідомлялося, що частина американських дипломатів поїдуть із України. Відповідне рішення ухвалив Державний департамент Сполучених Штатів. Йдеться про добровільний виїзд держслужбовців та обов’язковий від’їзд членів їхніх сімей. “Проявом надмірної обережності” назвали у МЗС від’їзд дипломатів США.

Читайте також: ЄС не бачить причин для від’їзду сімей дипломатів з України, – Боррель

Прямий ефір