Порушення обіцянок у межах OPEC: чим може загрожувати РФ, відповів Рябцев

Ілюстративний колаж: Facebook

Спроби Росії зберегти нафтові доходи шляхом збереження обсягу продажів призвели до того, що виникли питання щодо дотримання Москвою домовленостей у межах міжнародної Організації країн — експортерів нафти (OPEC) щодо добровільного скорочення обсягів видобутку нафти. Це може призвести до конфліктів РФ із близькосхідними країнами, які нині втрачають свої доходи, наприклад, в Індії та Китаї. Такою думкою сьогодні, 2 червня, у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ поділився експерт енергетичного ринку Геннадій Рябцев.

Він нагадав, що питання РФ почала ставити Саудівська Аравія.

“Чому ви не дотримуєтеся тих квот, які були встановлені в межах угоди OPEC+? Чому ви перебиваєте ці обсяги, які вам дозволено в межах цієї угоди пускати на експорт? І відповіді у Російської Федерації на ці питання немає”, — зазначив експерт енергоринку.

За його словами, такі дії РФ у поєднанні з демпінгом можуть не влаштовувати й інші держави, які входять до OPEC. Вони теоретично можуть вжити контрзаходів.

“Через демпінг російська сировина витісняє ту саму саудівську сировину та іракську сировину, і сировину інших держав OPEC. Безперечно, такі цінові війни далеко не всіх влаштовують. І якщо той же Ірак візьметься навсправжки за постачання нафти до Індії, то навряд чи вдасться надалі зберегти нинішні обсяги російського експорту до цієї держави, які справді збільшилися”, — коментує гість ефіру.

При цьому Рябцев закликав почекати 4 червня, коли у Відні (Австрія) відбудеться зустріч міністрів країн OPEC+.

“Побачимо, що буде 4 числа, коли відбудеться зустріч: що там говоритимуть російські представники на ці звинувачення, яким чином вони реагуватимуть на звинувачення своїх колег щодо цієї нафтової угоди”, — зазначив Геннадій Рябцев.

Читайте також: Росія намагається зберегти рівень нафтових доходів за рахунок обсягів продажу — ефект проаналізував експерт енергоринку

Раніше повідомлялося, що між двома найбільшими виробниками нафти у світі — Саудівською Аравією та Росією — зростає напруженість через обсяги видобутку нафти. За кілька днів до запланованої зустрічі групи країн OPEC, Ер-Ріяд звинуватив Москву в невиконанні своєї обіцянки скоротити видобуток нафти. На думку високопоставлених саудівських чиновників, Росія закачує на ринок значні обсяги дешевої нафти через спекулянтів. Москва не повністю виконала свою обіцянку скоротити видобуток у відповідь на західні санкції, вважає Саудівська Аравія. Внаслідок цього ціни на нафту впали приблизно на 10% від середнього рівня на початку квітня.

Читайте також: Що відбувається між РФ і Саудівською Аравією в контексті продажу нафти — аналіз експерта

Прямий ефір