Росія намагається зберегти рівень нафтових доходів за рахунок обсягів продажу — ефект проаналізував експерт енергоринку

Нафтові санкції проти РФ спрямовані не на те, щоби повністю прибрати з ринку російську сировину. Це призвело б до різкого зростання нафтових цін і опосередковано могло б сприяти збільшенню доходів Росії. Заходи спрямовані на обмеження доходів Російської Федерації від торгівлі нафтовою сировиною. І вони працюють. Про це сьогодні, 2 червня, заявив експерт енергетичного ринку Геннадій Рябцев у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Заходи з обмеження доходів, зокрема встановлення верхньої планки ціни для нафти, яка транспортується морським шляхом, призвели до того, що зараз наддоходів Російська Федерація не отримує. При розрахунковій ціні Urals, закладеній у федеральний бюджет Російської Федерації на рівні 70 дол. за барель, вона може продавати нафту за цінами лише на рівні 51-53 дол. за барель. Тобто недобирає на кожній діжці нафти майже по 20 дол. до встановлених федеральним бюджетом показників. Це означає, що заходи, які вживаються та вжиті, уже працюють”, — упевнений гість ефіру.

Він зазначив, що заходи, які вживаються зараз проти обходу Росією санкцій, спрямовані на те, щоб видобуток нафти був для неї ще менш прибутковим. Бо зараз РФ намагається зберегти рівень нафтових доходів за рахунок обсягів продажу.

“Це поки що не виходить. І свідченням цього є скорочення нафтогазових доходів федерального бюджету: за чотири місяці — більш ніж на 60%. І це, швидше, трикрапка, а не крапка”, — наголосив Геннадій Рябцев.

Читайте також: Введене ембарго повністю змінило географію проходження російської нафти, — Пендзин

Раніше повідомлялося, що Росія з великого гравця на світовому ринку перетворюється на країну “сірого імпорту”, намагаючись шукати нові лазівки та оминати санкції. Такі схеми використовують зокрема й у транспортування нафти. Але й ці спроби партнери України обмежуватимуть — перевізника покарають за порушення санкцій. Після ухвалення 11-го пакету санкцій ЄС щодо РФ махінації з боку Росії припинятимуться дедалі більше.

Прямий ефір