Порт у Новоросійську є законною метою для Сил оборони України — подробиці від Братчука

Новоросійський порт. Фото: ТАСС

Порт у Новоросійську, де РФ ховає кораблі Чорноморського флоту, є законною метою для Сил оборони України. Про це сьогодні, 23 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук.

Він прокоментував знищення російського ракетоносія “Циклон”, який виконував роль засобу протиповітряної оборони в бухті окупованого Севастополя.

“Дійсно, ситуація досить символічна, тому що настільки росіяни поспішали ввести в дію ще один ракетоносій, ясна річ, тому що зазнавали втрат у своєму бойовому складі, що навіть не довели, як-то кажуть, до розуму всю цю історію. Тепер уже й не доведеться”, — сказав спікер.

Братчук констатував, що основна частина російських ракетоносіїв усе ж залишається на плаву, вони перебувають у Новоросійську. 

“Але тут можна говорити вже про продовження історії, про те, що Новоросійський порт, зокрема і зі своїми нафтоперегінними складовими, є законною та дуже жирною ціллю для Сил оборони. І я думаю, що це був би непоганий такий, знаєте, вогняний коктейль із ракетоносіїв ворога та тих нафтотерміналів, які розташовані в Новоросійському порту. Це не анонси, не поспішаємо, як-то кажуть, поперед батька в пекло. Але, з усім тим, думаю, що Сили оборони над цим працюватимуть”, — сказав спікер.

Він наголосив, що ще якийсь час тому ніхто не міг уявити, що російських ракетоносіїв не буде на рейді кримських портів та кримських бухт.

“Це не говорить про те, що ворог не буде виводити ракетоносії. Учора підводний човен, наприклад, з’являвся в акваторії. Вийшли на чергування сьогодні два російські кораблі. Хоча, знову ж таки, я думаю, що це чергування пов’язане насамперед із тим, що ворог маневрує та намагається убезпечити свої кораблі від можливих атак українських Сил оборони”, — вважає Братчук.

Читайте також: Можливості російського Чорноморського флоту зведено до мінімуму за останні 100 років — подробиці від Снєгирьова

Нагадаємо, у Генеральному штабі ЗСУ підтвердили інформацію про знищення російського ракетного корабля “Циклон”, який був оснащений ракетами “Калібр” і “Онікс”. 

Прямий ефір