Понад тисячу людей загинули, 70% жителів регіону евакуювалися: як за рік змінилося життя на Донеччині (ВІДЕО)

Лиман. Скріншот: uatv.ua

Значна частина Донецької області наразі перебуває під тимчасовою окупацією російської армії. Від початку повномасштабного вторгнення Росія окупувала Маріуполь, Волноваський район і частину Соледарської громади. Однак плани із захоплення всього регіону до початку березня армії РФ здійснити не вдалося. Українські військові утримують кожен сантиметр донецької землі, а жителі регіону вірять у перемогу ЗСУ. Як за минулий рік змінилося життя українців у Донецькій області, повідомляє FREEДОМ.

Майже 90 тис. зруйнованих і пошкоджених житлових багатоквартирних і приватних будинків, 450 км знищеного газопроводу і 20 перебитих мостів — це лише частина шкоди, яку завдали атаки російської армії інфраструктурі Донеччини з початку повномасштабного вторгнення. Ті населені пункти, де руйнувань найбільше, були або зараз ще перебувають під окупацією. За чотири місяці був фактично знищений Лиман. Місцевий житель Микола розповів, що з міста він не виїжджав і зараз продовжує жити в Лимані. Єдине, куди за рік так і не наважився поїхати, — це дача за містом.

“У мене дача була, а зараз кинув усе. Деякі поїхали, їх розстріляли й все. Змінилося багато чого, звичайно. Ну а що зробиш, життя є життя”, — каже чоловік.

З Лиману виїхали понад 14 тис. осіб, залишилися жити в місті — близько 6 тис. Люди зізнаються, що продовжують жити в підвалах, оскільки 80% міста розбито.

“Я лягаю о п’ятій-шостій годині, але об 11 годині я вже виспалася. І ніч не сплю, прислухаюся звідки летить, куди гримить. Я вже встаю, штани одягла, шкарпетки одягла і сиджу слухаю”, — розповідає мешканка Лиману Марія Іванівна.

Минулого літа і восени під масованими обстрілами опинився і Слов’янськ. За словами городян, події 2014 року — ніщо порівняно з тим, що російська армія влаштувала в місті минулого року.

“То війна, конкретна війна. Обстріли. Весь час і шпарять, і шпарять, і шпарять, і шпарять”, — каже житель Слов’янська Вадим Олегович.

Він зізнався, що найбільше йому хочеться перемоги української армії і він вірить, що ЗСУ зможе перемогти ворога.

Не втрачають віру в перемогу і жителі Краматорська, які, за їхніми словами, до бойових дій у своїй області хоч і звикли, але події 2022 року назавжди змінили їхнє життя.

“Люди страждають. Скільки жертв, населення скільки вбито”, — сумує мешканка Краматорська Валентина.

Унаслідок обстрілів російською армією, за рік повномасштабної війни на Донеччині загинули 1384 мирні жителі, понад 3 тис. дістали поранення. Велика частина постраждалих — жителі прифронтових населених пунктів.

“У ці цифри ми, звісно ж, не включаємо жертв Маріуполя і Волновахи. І після деокупації цих міст, районів, ці цифри збільшаться на десятки тисяч жителів. Це факт!” — заявив голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.

У військовій адміністрації додали, що, завдяки обов’язковій евакуації, кількість постраждалих в області стала меншою, адже з 1,7 млн мешканців регіону евакуювалося понад 70 %.

Читайте також: “Страшно, звичайно, тут прильоти”: як живе село на Донеччині за кілька кілометрів від лінії фронту (ВІДЕО)

Прямий ефір