“Погодитися — свідомо прирікати себе на загибель”: заяву Кремля про готовність до “переговорів” у стамбульському форматі прокоментував Подоляк

Михайло Подоляк. Фото: uatv.ua

У Кремлі вкотре заявили про готовність до “мирних переговорів”. Прессекретар Путіна згадав про переговори в Стамбулі 2022 року, і заявив, що “стамбульські угоди” могли б стати “базисом” для початку нових “переговорів”. Цю заяву в ефірі телеканалу FREEДОМ прокоментував радник глави Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк. Передовсім він наголосив, що РФ пропонує не перемовини, а капітуляцію.

“Переговори — це коли є дві сторони, які чують одна одну. А Російська Федерація не пропонує жодних переговорів. Вона пропонує Україні капітулятивні умови. Вона каже: ви віддаєте нам свої території, ми у вас нібито не вбивали людей, ми не програли війну, ми не скоювали воєнних злочинів, ми не несемо відповідальності за ті руйнування, які принесли, ми хочемо з вас потім ще знущатися, хочемо провести накопичення ресурсу і добити вас. Якщо ви все це приймаєте, тоді ми готові з вами домовитися про те, що протягом п’яти років ви перестанете існувати”, — акцентував спікер.

Подоляк нагадав, що головна мета Росії — знищити Україну як державу, стерти її ідентичність.

“Я, чесно кажучи, не зовсім розумію, де тут є слово переговори. Тут немає слова переговори. Вони, як і на початку війни, заходячи на всю територію України, пропонували здатися, скласти зброю, стати на коліна і сказати: “Ви боги”, так і зараз це пропонують. Пропонують сказати, що все, що є — це Росія, а України як такої не існує. Тут немає концепції переговорної, немає жодних варіантів домовитися”, — наголосив Подоляк.

У такого типу війнах, вважає він, хтось має програти обов’язково. І для демократії, не тільки для України, важливо, щоб програла Росія.

“Адже Росія не тільки хоче поставити на коліна Україну, вона говорить про те, що не повинно існувати міжнародне право, жодних двосторонніх домовленостей, жодних гарантій безпеки, військових альянсів, які не будуть враховувати інтереси Російської Федерації. Взагалі Росія вважає, що Європа має стояти на колінах перед ними. Тому я не бачу взагалі можливості про щось домовлятися із суб’єктами на прізвище Путін або ж Патрушев, Лавров, Пєсков. Тобто це свідомо прирікати себе на загибель”, — наголосив радник глави ОПУ.

Подоляк акцентував, що росіяни готові жити тільки в стані війни, інших форматів для них не існує.

“Вони не зможуть контролювати внутрішній простір, якщо не будуть пропонувати війну проти будь-кого, а це означає приректи Україну на смерть. Навіщо, якщо це настільки очевидно, робити вигляд, що ми цього не розуміємо і готові зіграти в цю гру? Тобто тут немає жодних можливостей про щось говорити”, — резюмував гість ефіру.

Російська Федерація на різних рівнях, як на офіційному, так і неофіційному, каже, що щиро ненавидить Україну, доповнив Подоляк.

“Вони нас хочуть убити. Чи хочемо ми домовитися з тими, хто хоче нас убити? Я не бачу тут жодної необхідності дискутувати”, — сказав спікер.

Читайте також: ВВП країн ЄС у 25 разів перевершує російський, незрозуміло, чому тоді в України дефіцит зброї, — Подоляк

Раніше віцепрезидент Аналітичного центру “Політика” Олег Лісний сказав, що Україні треба “гнути свою лінію”, не звертаючи уваги на підштовхування до нібито “мирних переговорів”. Оскільки їхні ініціатори або хочуть коштом України здобути свої політичні бали, особливо зараз, коли “світ перебуває в електоральних битвах”, або ж, вкидаючи такі ініціативи, як пробні кулі, “вимірюють температуру по палаті”.

Прямий ефір