Якщо Україна зараз зупиниться, нас не буде як нації, — Лісний

Олег Лісний. Фото: facebook.com/Lisnyj.Oleh.1974

Україні треба “гнути свою лінію”, не звертаючи уваги на підштовхування до нібито “мирних переговорів”. Оскільки їхні ініціатори або хочуть коштом України здобути свої політичні бали, особливо зараз, коли “світ перебуває в електоральних битвах”, або ж, вкидаючи такі ініціативи, як пробні кулі, “вимірюють температуру по палаті”. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав віцепрезидент Аналітичного центру “Політика” Олег Лісний.

“Тут бенефіціарів достатня кількість… Китай хоче, щоб Росія не програла, але спробувати цими паличками тикати в Захід і дивитися, де болить, де не болить, де помітили, де не помітили. Для Туреччини, наприклад, Ердогана — фетиш: продемонструвати успіхи на геополітичному рівні. Європа хоче за великим рахунком — не вся, я не узагальнюватиму її, але якщо просто як фігуру мови — Захід хоче, щоб було спокійно, щоб було, як було. І тут можна якусь ціну заплатити — більшу, маленьку, але коштом України. Глобальний Південь також має свої ініціативи. Африка має ініціативу. Хочеться зерна українського. Хочеться ще чогось. Тож бенефіціарів дуже багато”, — констатує гість ефіру.

За його словами, хоч би як це було погано, з одного боку, з іншого — Україні необхідно з цим працювати.

“Зштовхувати їх, може, десь лобами, їхні інтереси та дивитися, що там далі відбувається. Але в нас іншого вибору немає. У нас фронтів дуже багато. Це інформаційний фронт, який ми не маємо права програвати”, — заявив Лісний.

Він наголосив: головне, що Україна має дуже чітку позицію щодо закінчення війни.

“Україна збудувала свою чітку лінію, яка називається “формула миру”. Вона не тільки про Україну, як багато хто хоче пояснити, що Україна придумала свою формулу. Ні, це формула повернення сили міжнародного права, щоб відправити у XVII або XVIII століття право сили — те, що зараз використовує Російська Федерація”, — наголосив віцепрезидент Аналітичного центру “Політика”.

На його переконання, для України це єдиний шлях.

“Цей процес дуже непростий, і нам треба лінію свою гнути. Бо в нас іншого виходу немає. Кожен має якийсь інший вихід. Будь-яка країна, навіть Російська Федерація. Вона, припустимо, програє війну так, як зараз візію сформували: залишають у тих самих територіях, вона ущемляється в якихось правах, вона накопичує сили, потім знову нападає. А Україна такого шансу не має. Якщо ми зараз зупинимося, нас не буде як нації, нас не буде як країни”, — резюмував Олег Лісний.

Читайте також: Переговори з Росією — неможливі: ані Україна, ані її союзники не довіряють Путіну (ВІДЕО)

Прямий ефір