Після вбивства Навального абсурдно сприймати Путіна як легітимного главу російської держави, — Зеленський

Володимир Зеленський на Мюнхенській безпековій конференції. Фото: securityconference.org

Людське життя в путінській Росії нічого не варте — режим позбувається своїх громадян, щойно це буде потрібно Кремлю. Так президент України Володимир Зеленський під час виступу на Мюнхенській конференції сьогодні, 17 лютого, відреагував на смерть опозиційного політика Олексія Навального, передає FREEДОМ.

“Росія має тільки одну конкретну військову перевагу в даний час, а саме — повне знецінення людського життя. Постійні російські “м’ясні штурми” це доводять”, — сказав президент.

Він зауважив, що потурання відсутності верховенства права в Росії після 1991 року з боку міжнародної спільноти, а також путінська політика керованої бідності призвели до того, що життя людини для російської держави нічого не вартує. 

На додачу до цього, багаторічна самоізоляція Путіна і його безкарність призвели до його повної деградації, вважає Зеленський.

“Путін уже відкрито виправдовує Гітлера, знімаючи з нього відповідальність за Другу світову війну. Він зробив геноцид нашого народу звичайною частиною своєї політики”, — доповнив український лідер.

Путін убиває всіх, кого хоче: або це лідер опозиції, або будь-хто, хто здається йому ціллю, продовжив Зеленський.

“Після вбивства Олексія Навального було б абсурдно сприймати Путіна як легітимного главу російської держави. Це відморозок, який зберігає владу за рахунок корупції та насильства. Приїжджати до нього на так звану “інавгурацію”, тиснути йому руку, вважати його рівним собі — це не поважати саму природу політичної влади”, — резюмував президент України.

Він також наголосив, що можна по-різному ставитися до міжнародних інституцій, але ордер Міжнародного кримінального суду (МКС) на арешт Путіна у справі про викрадення і насильницьку депортацію дітей з України вочевидь демонструє, де має закінчитися так звана “кар’єра” Путіна.

“Попереду в нього тільки два варіанти: опинитися на лаві підсудних у Гаазі або бути вбитим кимось із його ж поплічників, які зараз вбивають для нього”, — сказав Зеленський.

Читайте також: Не питайте Україну, коли закінчиться війна, питайте в себе, чому Путін досі здатний її продовжувати, — Зеленський у Мюнхені

Прямий ефір