Підготовку до атаки “Цирконами” виявили за годину до удару по Києву — деталі від військового експерта

Сергій Грабський. Фото: Facebook / Сергій Грабський

Атака гіперзвуковими ракетами “Циркон” з боку Росії не була неочікуваною для України, тому цілі змогли перехопити та запобігти ще більшим руйнуванням. Про це сьогодні, 26 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий експерт, учасник миротворчих місій у Косові та Іраку Сергій Грабський.

“Це не було неочікувано, тому що про підготовку і якусь метушню на бойових позиціях пускових установок “Бастіон”, які запускають зокрема ці ракети, було відомо вже приблизно о 09:15. Було незрозуміло, куди ці ракети полетять, але коли вони пішли, став зрозумілим напрямок руху”, — сказав він.

Грабський наголосив, що українські сили протиповітряної оборони (ППО) зуміли перехопити та знищити гіперзвукові “Циркони”.

“Уявіть миттєву реакцію українських сил ППО, які зреагували менш ніж за 5 хвилин, навели ракети на цілі, знищивши об’єкти. Вони впали, вони заподіяли руйнування, але наслідки могли бути набагато страшнішими”, — акцентував він.

Також військовий експерт пояснив, чому Росія атакувала “Цирконами” саме Київ.

“Як це цинічно не звучить, але я б сказав, що ми маємо справу з експлуатаційним використанням цих ракет у межах комплексу науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт. Це військове визначення так звучить. Тобто противник на Києві тестує ці ракети, вони дивляться на реакцію, що потрібно вдосконалити. Загалом нічого нового тут немає. Це війна, і потрібно бути готовим до всього. Тому потрібно бути готовими миттєво реагувати на сигнали повітряної тривоги”, — наголосив Сергій Грабський.

Читайте також: Україні поки що не загрожують масові пуски “Цирконів”, — деталі розповів експерт

Як повідомлялося, 25 березня о 10:30 російська армія обстріляла Київ. Серія вибухів пролунала відразу після оголошення повітряної тривоги. Було запущено дві балістичні ракети, уламки яких впали на мирні райони столиці. Як повідомив мер Віталій Кличко, постраждали 10 осіб, двох госпіталізовано.

Прямий ефір