Підготовка до Глобального саміту миру в Швейцарії на фінішній прямій — подробиці (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Одразу після саміту “Великої сімки” (G7), у Швейцарії відбудеться Глобальний саміт миру. Він триватиме два дні — 15-16 червня. На порядку денному буде три основні питання — ядерна, продовольча безпека та повернення викрадених Росією дітей. Свою участь у масштабному заході підтвердили 90 країн і організацій, Москву — не запрошували, інформує FREEДОМ.

Швейцарський курорт Бюргеншток на два дні стане точкою на земній кулі, за якою пильно стежитимуть мільйони людей. 15 і 16 червня там відбудеться Глобальний саміт миру. Напередодні у Швейцарії посилили заходи безпеки.

Масштабний захід охоронятимуть 4 тис. військових. Збройні сили контролюватимуть і повітряний простір, особлива увага — критичній інфраструктурі.

“На контрольно-пропускних пунктах проходитимуть огляд усі машини, які бажають в’їхати в зону безпеки: чи то легкові авто, чи то вантажні, чи то фургони. І тільки коли ми переконаємося, що все гаразд, вони отримують відповідне маркування і можуть в’їжджати в зону безпеки”, — пояснює начальник поліції кантону Нідвальден Штефан Грідер.

На Саміті миру приділять увагу й посиленню кібербезпеки з огляду на збільшення кількості кібератак. Очікується висока активність хакерів під час заходу, на що Швейцарія заявила, що готова.

“У нас уже були збої, ми бачили збільшення кількості кібератак. Ризики завжди однакові, якщо ми організовуємо міжнародну конференцію такого високого масштабу — ми маємо бути готовими до всього”, — заявила президентка Швейцарії Віола Патрісія Амхерд.

Свою участь у Глобальному саміті миру підтвердили 90 країн та організацій, розповіла президентка Швейцарської конфедерації. Приїдуть як лідери країн, так і глави урядів, міністри, дипломати. Остаточний список усіх учасників буде відомий вранці 14 червня.

“На сьогодні 90 держав підписали угоду, з них половина — з Європи та Північної Америки, інша половина — з Південної Америки, Африки, Близького Сходу та Азії. Очікування від конференції гранично чіткі: ми хочемо почати широкий процес зі встановлення міцного і стійкого миру в Україні, щоб створити умови для майбутнього мирного саміту за участю Росії. Цього можна досягти тільки за взаємодії націй. На наступних вихідних нам належить знайти спільний знаменник для цих зусиль і домогтися конкретного прогресу з окремих питань”, — наголосила Віола Амхерд.

Головними темами саміту стане обмін полоненими, звільнення українських дітей, викрадених Росією, а також продовольча та ядерна безпека.

Як пояснили у швейцарському Міністерстві закордонних справ (МЗС), саміт буде спрямований на те, щоб до майбутнього мирного процесу залучити якомога більше учасників. Президент України Володимир Зеленський під час свого візиту до Франції розповів, яких результатів очікує від саміту.

“Це тільки перший крок — це зрозуміло. Але це точно крок до закінчення війни — показати, що весь світ на боці закінчення війни, що весь світ хоче цього і допомагає максимально Україні наблизити мир, справедливий мир. Це дуже важливо. Не на годину, місяць, не на рік, бажано назавжди. Дуже важливо, щоб ті лідери, які мають великий особистий політичний вплив, допомагали залученням інших лідерів, які досі балансують між Україною і Росією”, — заявив Володимир Зеленський.

Сполучені Штати Америки вже заявили, що Вашингтон представлятиме віцепрезидентка Камала Гарріс. Участь у саміті підтвердила Туреччина — приїде глава МЗС. Індія поки що не відповіла, хто від неї буде присутній. Бразилія і Китай відмовляються від участі, оскільки там не буде Росії. Не буде на саміті й генсека ООН. Однак, ситуація ще може змінитися і ті, хто поки що не визначився — можуть з’явитися у Швейцарії.

https://www.youtube.com/watch?v=LysyaBg0h9A&ab_channel=FREE%D0%94OM.LIVE

Читайте також: На що очікувати Україні від саміту G7 в Італії — прогнози (ВІДЕО)

Прямий ефір