Нераціональне сприйняття росіянами майбутнього світу потрібно жорстоко ламати інформаційними методами, — Варченко

Іван Варченко. Фото: mvs.gov.ua

Відповіддю на гібридну війну проти східного флангу НАТО, яку веде Росія паралельно із гарячою війною проти України, має бути серйозна контрпропагандистська робота Заходу. Російське суспільство, перебуваючи під впливом кремлівської пропаганди, нездатне раціонально мислити, але це несе загрозу всьому світові. На цьому мають сконцентруватись партнери України. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив експерт з питань національної безпеки Іван Варченко.

Він зазначає, що це не буде легко, адже в Росії, як і в будь-якому іншому тоталітарному суспільстві, влада докладає всіх зусиль, щоб убезпечити населення від альтернативної інформації.

“Саме тому росіянам здається, що, ведучи війну проти України, вони в якийсь момент можуть все зупинити і у них буде все як раніше… Вони, наприклад, зовсім не розуміють, що їм потрібно буде платити репарації. Протягом багатьох поколінь вони будуть змушені оплачувати результати путінської політики, яку вони, хай і не одноголосно, але за невеликим винятком, підтримували. Російському суспільству можна і потрібно пояснити, що ядерний шантаж і будь-яке використання ядерної зброї вдарить насамперед по них, цих людях, яким здається, що в результаті ядерної війни все навколо загине і перетвориться на ядерний попіл, а вони будуть веселитися на руїнах європейських міст та на кістках людей, які загинуть”, — коментує Варченко.

За словами експерта з національної безпеки, таке “цілком нераціональне, божевільне розуміння майбутнього світу в росіян дуже глибоко сидить” і його необхідно “жорстко ламати” інформаційними методами. Варченко наголошує: ламати — не так заради самих росіян, як заради всього світу.

“Це краще, ніж ракети, принаймні. Це краще ніж знищення. Вони йдуть на своє знищення. Якщо це може якось їх зупинити від самознищення, то, в принципі, це буде хороший результат. Не тому, що у нас особливі сентименти до росіян, у жодному разі. Це тому, що ми розуміємо, що продовження гарячої війни проти України, так воно врешті-решт осушить російську економіку і вб’є російське суспільство, але разом з тим ми розуміємо, що за це свою ціну платитиме Україна, і, на жаль, кров’ю та життями своїх громадян. Тому, звичайно, ми зацікавлені, щоб якомога раніше це суспільство почало лікуватися”, — коментує Варченко.

Він додає, що поле діяльності у цьому напрямку дуже велике.

“Дуже багато можна робити і тими методами, які є досить жорсткими. Це, звичайно, робота з інформаційним простором, це робота в IT-сфері, в кіберпросторі. Багато речей, які, по суті, наші союзники не дуже практикували. Але це буде в сьогоднішній ситуації дуже легка терапія для російського суспільства… В інформаційному полі є над чим дуже сильно попрацювати, щоб росіяни зрештою зрозуміли, що вони живуть у реальності, а не у світі, який створив їм Путін”, — резюмував Іван Варченко.

Читайте також: Міграційна криза, глушіння GPS, саботажі, шпигунство: Росія створює загрозу на східному фланзі НАТО (ВІДЕО)

Прямий ефір